47 dni bez handlu w 2019 r. [kalendarz ze ściągą z wolnego w szkołach do pobrania!]

Zasada dotycząca niedziel handlowych zmienia się – w 2019 r. mamy mieć możliwość zrobienia zakupów w ostatnią niedzielę miesiąca. W każdym miesiącu będzie od trzech do pięciu dni, kiedy większość sklepów będzie zamknięta.


Niedziele handlowe w 2019 r. to: 27 stycznia, 24 lutego, 31 marca, 14 kwietnia, 28 kwietnia, 26 maja, 30 czerwca, 28 lipca, 25 sierpnia, 29 września, 27 października, 24 listopada, 15 grudnia, 22 grudnia i 29 grudnia.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę zakłada, że w dni bez handlu można zrobić zakupy m.in. w „kioskach” (z prasą, biletami i wyrobami tytoniowymi), punktach z pamiątkami i dewocjonaliami, aptekach, kwiaciarniach, cukierniach, urzędach pocztowych, na stacjach benzynowych oraz dworcach i lotniskach. Zakazy nie obowiązują sklepików na terenie jednostek penitencjarnych oraz jednostek wojskowych. Działać mogą również małe sklepy, których właściciele sami staną za ladą. Za złamanie zakazu handlu w niedziele i święta grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł (przy uporczywym łamaniu ustawy – nawet ograniczenie wolności).

Od przyszłego roku przepisy jeszcze bardziej się zaostrzą. Handel będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Solidarność chce także rozszerzyć zakaz handlu od godz. 22.00 w sobotę do poniedziałku do 5.00 rano.

Dla Czytelników Mamkowo.pl przygotowałam ściągę z dni wolnych w sklepach i szkołach (ferie, wiosenna przerwa świąteczna i wakacje). Możesz ją pobrać w pdf tutaj: DNI Z ZAKAZEM HANDLU W 2019 ROKU + ŚCIĄGA Z WOLNEGO W SZKOŁACH.

Miłego 2019 roku!

Karolina z Mamkowo.pl

***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! 

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.
Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *