Aqua aerobik – zbawienny dla kręgosłupa i sylwetki

Masz ochotę wyrzeźbić ciało, a nie uśmiecha Ci się wylewanie siódmych potów na siłowni czy sali fitness? Wskocz do wody! Aerobik w basenie to świetna alternatywa dla osób o słabej kondycji, otyłych i po kontuzjach.

 

To też dobra aktywność dla kobiet w ciąży (oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym). Aqua aerobik to grupowe ćwiczenia w wodzie przy muzyce. Wcale nie musisz umieć pływać, żeby zapisać się na te zajęcia – wszystkie ćwiczenia wykonywane są w płytkiej wodzie, na stojąco.

 

W wodzie nasze ciało zachowuje się inaczej niż na lądzie. Dzięki sile wyporu nasz ciężar zmniejsza się aż o 70 proc. Wydaje się więc, że będzie prosto, jednak w wodzie wydatek energii wzrasta o ok. 20-30 proc., ponieważ robiąc wymachy i wypady musimy dodatkowo pokonać opór wody. To, że nasze ciało „waży mniej”, jest zbawienne dla stawów oraz krążków międzykręgowych w kręgosłupie.

 

Podczas aqua aerobiku pracują mięśnie nóg, brzucha, grzbietu i rąk. Dodatkowo ten rodzaj aktywności pobudza przemianę materii i przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu! To nie wszystko – woda ujędrnia i uelastycznia naszą skórę (a przy tym zmniejsza cellulit!).

 

Jeśli jesteś fanką aqua aerobiku, możesz też poszukać zajęć treningowych w wodzie głębokiej, czyli hydro fitnessu. Tu poziom wody sięga do szyi, a wszystkie ruchy wykonywane są pod wodą, co zwiększa opór i intensywność treningu.

 

Karolina O-M

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *