BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Zosia spotyka księżniczki”

Każda mała księżniczka z przyjemnością poczyta o perypetiach Jej Wysokości Zosi. Najnowsza książka z tej serii Disneya uczy, że dziewczynki są silniejsze, niż się wydaje.

 

Jakoś tak jest, że większość superbohaterów to mężczyźni, a większość dziecięcych postaci książkowych, które przeżywają ciekawe przygody to chłopcy… A przecież dziewczynki też są odważne, mądre i sprytne! To ukazuje książka „Zosia spotyka księżniczki” – sześć bajek, których główną bohaterką jest mała dziewczynka. Ze zwykłej mieszczanki stała się ona księżniczką. Bohaterka bajki Disneya „Jej Wysokość Zosia” musi nauczyć się żyć na dworze po tym, jak król Roland II, władca Czarlandii poślubił jej mamę. Zosia zyskała nie tylko ojca, ale i rodzeństwo – Amber i Janka. Od króla dostała magiczny Amulet Avaloru, który pozwala jej rozmawiać ze zwierzętami, wzywać na pomoc księżniczki Disneya i ma jeszcze inne niesamowite właściwości, na przykład zamienia Zosię w syrenkę!

 

 

Książka „Zosia spotyka księżniczki” nie przytłacza nadmiarem tekstu. Prawie każde zdanie jest zobrazowane śliczną ilustracją, a sam tekst jest stylizowany na pismo ręczne, z akcentowaniem większymi literami co ważniejszych treści, co sprawia, że bardzo przyjemnie się czyta bajki na głos.

 

Księżniczka Zosia spotyka Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Roszpunkę, Arielkę, Mulan i księżniczkę Meridę. Dzięki ich radom udaje jej się wydostać z opresji, a nawet uratować tatę i brata. W każdej opowieści na Zosię lub jej bliskich czyha jakieś niebezpieczeństwo, ale swoją odwagą i mądrością Zosia pokonuje wszelkie przeszkody i zawiązuje nowe przyjaźnie.

 

 

Bo księżniczka nie tylko jest od tego, aby ładnie wyglądać! Taka lekcja przyda się wszystkim młodym damom.

 

Tytuł: „Zosia spotyka księżniczki”
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2017

 

Gdzie kupić tę książkę? Polecam Księgarnię Internetową Platon24: „Jej Wysokość Zosia” – „Zosia spotyka księżniczki” – dobra cena i szybka wysyłka.

 

Tekst i foto: KOM

 

Partnerem wpisu jest Księgarnia Internetowa Platon24.

 

3 komentarze do “BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Zosia spotyka księżniczki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.