Blogmas 2018 – 1, czyli rzecz o bałaganie

W ramach przedświątecznej spowiedzi wyznam Wam mój grzech największy: jestem niesamowitą bałaganiarą. Mój dom wygląda okropnie i przyznaję to bez bicia.

 

Pamiętam, gdy pracowałam w gazecie regionalnej i miałam redakcję w niewielkim mieście powiatowym, rzecznik tamtejszego urzędu miejskiego zapytał mnie, czy może zrobić zdjęcie mojego biurka. I pokazać na szkoleniu dla urzędników. Że „tak” pracują dziennikarze. „Tak” to znaczy w totalnym bur… bałaganie. Nie wszyscy dziennikarze pracowali tak jak ja, więc zdjęcie, które rzecznik pokazał pracownikom urzędu było dla moich kolegów po fachu mocno krzywdzące. No cóż. Najlepsze, że ja się doskonale odnajdywałam w tym bałaganie (twórczym nieładzie), nawet pani sprzątająca wiedziała, że blatu mojego biurka i tego, co się na nim znajduje, nie wolno ruszać.

 

Dziś mam dom, rodzinę i zabałaganione wszystkie pomieszczenia. Dosłownie. A że nadszedł grudzień, coś muszę z tym fantem zrobić.

 

Najgorzej chyba wygląda pokój Dzieci. Słowa Córci: „Ja lubię bałagan” utwierdzają mnie w przekonaniu, że posprzątać trzeba. Mało tego – trzeba też później o porządek dbać. Tylko jak?

 

Może spróbuję wyrobić sobie dobry nawyk i codziennie będę choć po 15 min. sprzątać? Taki nawyk może wejść w krew już po 3 tygodniach, a więc do świat się wyrobię! Trzymajcie za mnie kciuki! Mocno!

 

KOM
Foto: Canva

 

Blogmas przed rokiem – rozpoczęłam od poradnika, jak się dać okraść na jarmarku świątecznym… Temat wciąż aktualny! Zapraszam do lektury 🙂

 

***

 

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! I od razu zapraszam do konkursu „Wybierz sobie prezent”!

 

***

 

Dla Użytkowników Facebooka:
Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo – serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy.

 

A może masz profil na Google+?
W takim razie wpadaj na konto Mamkowo!

 

A miłośników Instagrama zapraszam na profil Mamkowo.pl.

 

***

Blogmas pojawiać się będzie codziennie do 24 grudnia, chyba że coś mi się stanie 😉 Do zobaczenia!

 

Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!

One thought on “Blogmas 2018 – 1, czyli rzecz o bałaganie

  • 3 grudnia 2018 at 14:53
    Permalink

    Ja też jestem bałaganiarą straszliwą. Przed świętami się jednak spinam

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *