Człowiek, który nigdy nie chodził do szkoły, z wizytą w Polsce

André Stern, muzyk, kompozytor, lutnik gitarowy, pisarz i dziennikarz spotka się z polskimi rodzicami i pedagogami w Gliwicach, Opolu, Wrocławiu i Łodzi.

 

Stern odbył już kilkanaście podróży do Polski, w Gliwicach gościł kilkukrotnie, w Opolu raz, we Wrocławiu dwa razy. Do Łodzi zawita po raz pierwszy.

 

André jest synem Arno Sterna, pedagoga i badacza. Teraz uczy muzyki, prowadzi wykłady, jest ekspertem w dziedzinie alternatywnych metod kształcenia. Wydał dwie bestsellerowe książki, w których opisuje doświadczenia swojego życia bez szkoły: „…I nigdy nie chodziłem do szkoły” (wyd. polskie: Wydawnictwo Element, 2016) oraz „Zabawa. O uczeniu się, zaufaniu i życiu pełnym entuzjazmu” (wyd. polskie: Wydawnictwo Element, 2017), a także książkę „Siewcy entuzjazmu. Manifest ekologii dzieciństwa” (Wydawnictwo Element, 2016) oraz napisaną wspólnie z ojcem „Mój ojciec, mój przyjaciel” (Wydawnictwo Element, 2016).

 

W szkole, gdzie dominują konkurencja i ciągłe porównywanie, dzieci doświadczają bycia przeciw sobie zamiast bycia ze sobą – uważa André Stern. I twierdzi jeszcze: – Jeśli dzieci zostawia się w ich żywiole, zabawie, są bez wyjątku genialne.

 

Tegoroczne tournée z udziałem Sterna ma hasło przewodnie „…I nigdy nie chodziłem do szkoły – co sprawia, że uczymy się skutecznie?”. Podczas spotkań uczestnicy poznają jego historię dzieciństwa bez szkoły i ocen, odkryją niezwykłą rolę swobodnej zabawy i dowiedzą się, jak wspierać dziecko w skutecznym uczeniu się oraz odkrywaniu pasji i mocnych stron. Będzie też czas na pytania do eksperta.

 

Organizator spotkań, Wydawnictwo Element, dla każdego uczestnika przygotowało prezent – darmowy egzemplarz „Siewców entuzjazmu” André Sterna.

 

Grafik spotkań:

  • 21 kwietnia – Gliwice
  • 22 kwietnia – Opole
  • 22 kwietnia – Wrocław
  • 23 kwietnia – Łódź

 

Bilety na spotkania dostępne są tylko w sprzedaży internetowej do 30 marca, przy czym do 4 lutego obowiązuje promocyjna cena 39 zł, do 18 lutego – 49 zł, a później – 59 zł. Warto się więc spieszyć z decyzją o udziale. Szczegóły i bilety: tutaj.

 

KOM
Fot. Oficjalna strona André Sterna

 

 

2 myśli na temat “Człowiek, który nigdy nie chodził do szkoły, z wizytą w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *