BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Dodaj mi skrzydeł!” – dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieciom się chciało

Czy można dziecko wychować bez nagród i kar? Czy można sprawić, że dziecku samemu chce się chcieć? Tak! – udowadnia Joanna Steinke-Kalembka w książce „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?”.

 

Jak rodzic próbuje wyegzekwować posprzątanie pokoju czy odrobienie lekcji przez dziecko? Prośbą, groźbą, szantażem, przekupstwem… A można inaczej! Można skutecznie zachęcić dziecko do nauki. Można sprawić, aby samo dbało o porządek w swoim pokoju. Można, choć to zadanie nie łatwe.

 

Nikt jednak nie powiedział, że rodzicielstwo jest łatwe. Nikt z nas nie urodził się idealnym rodzicem. Czasem matki i ojcowie też muszą się czegoś nauczyć, aby pomóc w nauce swoim dzieciom. Stąd pomysł na tę książkę.

 

Joanna Steinke-Kalembka jest psycholożka i trenerką umiejętności psychospołecznych. Na co dzień pracuje z dziećmi i nastolatkami oraz z ich rodzicami. Postanowiła ona napisać podręcznik dla rodziców, w którym nie ma typowych rad. I przede wszystkim: nie ma podejścia „kija i marchewki”. Bo choć nagrody i kary w przypadku niektórych dzieci sprawdzają się, to zawsze są one obarczone wieloma negatywnymi konsekwencjami.

 

„Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?” to książka dla tych, którzy chcą zasiać ziarna i z cierpliwością poczekać na plony. To nie jest podręcznik błyskawicznej zmiany. Bo błyskawiczna – błyskawicznie też mija.

 

Kto powinien przeczytać książkę Joanny Steinke-Kalembki? Przede wszystkim rodzice dzieci w wieku szkolnym, ja jednak zachęcam do sięgnięcia po nią wcześniej. Aby nie gasić pożarów, tylko budować działający system przeciwpożarowy.

 

Tym systemem są relacje w rodzinie. To więź z dzieckiem. To otoczenie, które będzie rozwijać naturalny potencjał dziecka i sprzyjać jego motywacji wewnętrznej.

 

Książka pomoże odkryć talenty naszych dzieci. Pokaże, jak mądrze chwalić i jak… krytykować dziecko. Tak, krytykować! Jednak nie w takim znaczeniu, że piętnujemy dziecko czy jego zachowanie. Chodzi tu o konstruktywną krytykę, która potrzebna jest każdemu z nas. Książka wreszcie nauczy rodziców słuchania. Oczywiście wszyscy słyszymy, co mówią nasze dzieci, ale czy słuchamy tego aktywnie? Właśnie! A to wiele zmienia.

 

Joanna Steinke-Kalembka przygotowała w książce ćwiczenia dla… rodziców. Bo to oni muszą zmienić najpierw swoje podejście, swoje postępowanie, aby móc wpływać na zmianę swoich dzieci. Tak, po lekturze tego podręcznika czeka Cię ciężka praca (która będzie też przyjemnością). Jesteś gotowy popracować dla dobra swoich dzieci?

 

Zatem zapraszam do lektury!

 

Tytuł: „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?”
Autor: Joanna Steinke-Kalembka
Wydawnictwo: Samo Sedno Edgard
Rok wydania: 2017

 

Gdzie można nabyć książkę? Polecam zamówić ją w księgarni Platon24 – dobra cena i szybka wysyłka: Joanna Steinke-Kalembka, „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?”!

 

Karolina Osińska-Marcińczyk

 

Partnerem wpisu jest Księgarnia Internetowa Platon24.

 

 

One thought on “BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Dodaj mi skrzydeł!” – dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieciom się chciało

  • 15 sierpnia 2017 o 11:37
    Permalink

    Rozumiem wychowanie bez gróźb i kar, ale dlaczego bez nagród? Przecież wszyscy lubimy nagrody

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.