Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

Przed nami dwudniowy finał EDD 2016.

To jedno z najważniejszych dla rozwoju turystyki (przede wszystkim regionalnej) oraz kultury wydarzenie. Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się przez dwa wrześniowe weekendy pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią”.

W Świdnicy w dniach 17-18 września będzie można zwiedzać świątynie i inne instytucje, uczestniczyć w organizowanych na ich terenie koncertach, czy wykładach i warsztatach. Są to Kościół Pokoju w Świdnicy, Katedra w Świdnicy, Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Świdnicy, Kościół Zielonoświątkowy Zbór w Świdnicy, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe – Stacja Edukacji Ekologicznej.

– W ramach EDD naprawdę rozwija się ruch turystyczny, co osobiście obserwuję od wielu lat będąc czynnym uczestnikiem tego wydarzenia w wielu miejscach na Dolnym Śląsku. Uznaliśmy, że Świdnica  na tej mapie także powinna zacząć funkcjonować. Dlatego w tym roku Referat Turystyki przyjął na siebie rolę „koordynatora” działań EDD w naszym mieście – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje, że jest to bardzo dobra forma promocji zarówno atrakcji turystycznych Świdnicy, jak i jej potencjału turystycznego, który w przyszłości może zaowocować nowymi, ciekawymi produktami.

Szczegóły na temat wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku w programie.

KOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *