Mamkowo.pl poleca: „Dixielandowe Nutki dla Naszych Malutkich” w Świdnicy

Świdnicka Muzaza zaprasza na kolejny z cyklu koncertów Gordonowskich, poświęcony tym razem muzyce jazzowej. To koncert dla niemowląt i małych dzieci!

 

Na koncercie „Dixielandowe Nutki dla Naszych Malutkich” oprócz muzazowych muzyków pojawi się zespół Dixie Tiger’s Band. To zdobywcy „Złotej Tarki” na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting”. Zespół niezwykły pod względem repertuaru, jak i wyglądu, o wyjątkowym instrumentarium i wspaniałym akustycznym brzmieniu.

 

 

Grany będzie „dixieland”, czyli styl w muzyce jazzowej, określany czasem jako „hot jazz” lub „early jazz”, czy też styl nowoorleański (bo właśnie w Nowym Orleanie powstał – na początku XX w.). Jeśli nie jesteście z jazzem na ty, to i tak z pewnością kojarzycie Louisa Armstronga, który jest najsłynniejszym artystą związanym ze stylem dixieland (artysta pochodził Nowego Orleanu, jednak działał również w wielu innych gatunkach jazzu). Podejrzewam, że kwietniowy koncert muzazowy poświęcony jest temu stylowi muzycznemu z jednego prostego powodu: 30 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jazzu.

 

Muzaza zaprasza w sobotę, 14 kwietnia, na godz. 11.00 i na godz. 12.15 do Klubu Bolko w Świdnicy (pl. Grunwaldzki). Dystrybucją biletów zajmuje się Świdnicki Ośrodek Kultury, będzie je można tez zakupić tuz przed koncertem (choć ponoć miejscówki – szczególnie na pierwszą godzinę – znikają jak świeże bułeczki)…

 

 

Mamkowa Rodzinka poleca muzazowe koncerty z całego serca 😉

 

Karolina O-M

Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *