Najlepszy moment na decyzję o diecie jest dziś!

Ogólnie nie lubię tego gadania: „od poniedziałku”, „od pierwszego”, „od nowego roku”. Jednak raz do roku właśnie jest ten jego pierwszy dzień i skoro już w nim jesteśmy, to czemu by tego nie wykorzystać? Dziś możesz z czystym sumieniem zacząć! Zacznij od postanowień!


Gotowa? Więc zastanów się, co chcesz osiągnąć, jeśli chodzi o zmianę diety. Idealnie będzie, jeśli na pierwszym miejscu postawisz zdrowie. A później te marzenia o idealnej sylwetce itp., itd.

Masz już cel? Super! To teraz pomyśl, jak go osiągnąć. Myśl, myśl, myśl. I zapisuj! A co! Niech postanowienia nabiorą mocy. Zapisz wszystkie, najlepiej odręcznie. Najlepiej w kalendarzu na nowy rok. Albo w planerze. A jeśli nie masz żadnej z tych rzeczy, to znajdź w domu jakiś notes, zeszyt, w którym jest jeszcze miejsce na notatki. Masz? Super! Nie masz? Weź więc po prostu kartkę papieru i do listy postanowień dodaj, że kupisz sobie notes i tę kartkę wkleisz na jednej z pierwszych stron.

Postanowienia są? Świetnie! Teraz zabierz się za plan. Uporządkuj postanowienia, zastanów się, od czego musisz zacząć. Wypisz to sobie. Jeśli wyszło Ci chaotycznie, zrób kolejną listę – tym razem porządkując plany po kolei.

Dobra. Odpocznij. Zaparz sobie kawy lub herbaty (bez cukru! Jeśli do tej pory słodziłaś, to od dziś tego nie rób), odetchnij. I jeśli masz ochotę – poczytaj:
* Chudnij ze mną – odc. 1: Kup zeszyt
O tym, że cele należy zapisywać odręcznie, najlepiej w czasie teraźniejszym.
*
Chudnij ze mną – odc. 2: Zmierz się, zważ się
O tym, że warto odnotowywać swoją aktualną masę ciała i wymiary, aby obserwować postępy w działaniu. I o tym, jak obliczyć swój indeks masy – BMI.
*
Chudnij ze mną – odc. 3: Pokochaj proste smaki
O tym, że odchudzanie to mądre jedzenie. I o pomysłach na przekąski.
*
Chudnij ze mną – odc. 4: Zmobilizuj się do ruchu
O tym, jak nie mogę zmobilizować się do ćwiczeń, zasłaniam się wymówkami i tak mija dzień za dniem. Bo najtrudniej jest zacząć, jak tego dokonać? Odpowiedź na to pytanie w tym właśnie wpisie!
*
Chudnij ze mną – odc. 5: Idź na zakupy
O tym, co możemy znaleźć w żywności sklepowej.
*
Chudnij ze mną – odc. 6: Zapisuj, co jesz
O tym, że zeszyt z notatkami daje nam poczucie, że panujemy nad tym, co jemy. A to bardzo ważne!

Trzymam za Ciebie kciuki!

Karolina z Mamkowo.pl

***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! 

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.
Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *