WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Nessebar w Bułgarii

Wakacje w Bułgarii z malutkim dzieckiem? Oczywiście, że tak! Ten kraj jest bardzo przyjazny, wakacyjne kurorty mają naprawdę wysoką klasę, a do tego możemy zakosztować historii. Jak w Nessebarze – miasteczku, które jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Nessebar leży pomiędzy Burgas i Pomorie a Słonecznym Brzegiem. To perła Morza Czarnego. Urokliwe spokojne miasteczko położone obok tętniących życiem miejscowości turystycznych. Do Nessebaru można dotrzeć piechotą z wielu lubianych przez Polaków hoteli, możemy też wybrać się komunikacją publiczną. My wybraliśmy się na przystanek autobusowy.

nessebar-mamkowo01

Podjechał bus, do którego z ledwością zmieścił się nasz wózek. Musieliśmy zdemontować przednie koło.

nessebar-mamkowo03

Co zobaczyliśmy w Nessebarze? Przede wszystkim ciekawą architekturę. Są tu bardzo dobrze zachowane cerkwie z przełomu XIII i XIV wieku. Wrażenie robi średniowieczna cerkiew Chrystusa Pantokratora. Warto zwiedzić miejscowe Muzeum Archeologiczne.

Z półwyspu, na którym mieści się miasteczko, roztacza się piękna panorama na Słoneczny Brzeg, Sweti Włas i Elenite.

nessebar-mamkowo08

Najstarsze miasto Bułgarii zachwyca wąskimi brukowanymi uliczkami, kamiennymi domami i licznymi straganami. To – jak żartują miejscowi – miasto z największą liczbą świątyń przypadających na jednego mieszkańca.

My mieliśmy szczęście i staliśmy się świadkami ślubu.

nessebar-mamkowo12

Do hotelu wróciliśmy już pełnowymiarowym autobusem.

nessebar-mamkowo15

W samym Nessebarze było tak:

nessebar-mamkowo13 nessebar-mamkowo11 nessebar-mamkowo10 nessebar-mamkowo09 nessebar-mamkowo07 nessebar-mamkowo06 nessebar-mamkowo05 nessebar-mamkowo04

Tekst i foto: Karolina Osińska-Marcińczyk

***

Zobacz także inne wycieczki!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *