BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Niesamowita Natura” – Świetna seria dla miłośników zwierząt

Wydawnictwo Tata Robi Książki przygotowało serię trzech książek z niezwykłymi faktami o zwierzętach. Ciekawe teksty Pavli Hanackovej, piękne ilustracje Linh Dao i porządne wydanie składają się na – myślę – sukces wydawniczy.

 

„Niesamowita Natura” to seria dla dzieci, ale i dorośli będą zaskoczeni niektórymi faktami o zwierzakach. Wiecie na przykład, że życie pand jest uzależnione od bakterii? A że pieski preriowe budują całe miasta? A może wiesz, jakie ptaki przelatują nad Himalajami? Jeśli nie wiesz, to zabieraj się za lekturę „Niesamowitej Natury” – będziesz mieć sporo gotowych odpowiedzi na setki „Dlaczego?” zadawanych przez dziecko każdego dnia.

 

Na serię składają się trzy książeczki w twardej oprawie: „Zdumiewające Przyjaźnie”, „Sztuka Przetrwania” oraz „Mity i Stereotypy”. Cały cykl to międzynarodowy bestseller – książki zostały dotychczas przetłumaczone na dwanaście języków, w tym angielski, francuski i niemiecki.

 

Każda z pozycji ma swoją kompozycję. „Niesamowita Natura: Zdumiewające Przyjaźnie” opowiada o piętnastu parach przyjaciół (jak hipopotamy i ryby, mrówki i mszyce czy krewetka i babka). „Niesamowita Natura: Sztuka Przetrwania” to opis siedmiu krain i ich mieszkańców (pustynia, góry, dżungla, regiony polarne, lasy, królestwo wody i regiony trawiaste). „Niesamowita Natura: Mity i Stereotypy” natomiast to zestawienie ponad osiemdziesięciu mitów o zwierzętach (np. czy żółwie istotnie są tak wolne, czy kameleony rzeczywiście zmieniają kolor „na zawołanie”, czy czarny kot przynosi pecha).

 

Mali miłośnicy natury z pewnością będą wracać do książek serii. Zachęcają do tego i język, którym napisane są ciekawostki o zwierzętach, i estetyczne ilustracje.

 

Książki polecam zamówić u Partnera tego postu – w księgarni Platon:
* „Niesamowita Natura: Zdumiewające Przyjaźnie”,
* „Niesamowita Natura: Sztuka Przetrwania”,
* „Niesamowita Natura: Mity i Stereotypy”.

 

Tytuł serii: Niesamowita Natura
Autor: Pavla Hanackova
Ilustracje: Linh Dao
Przekład: Karolina Raczyło 

Wydawnictwo: Tata Robi Książki
Rok wydania: 2017

 

Karolina O-M

 

Wpis powstał przy współpracy z Księgarnią Internetową Platon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *