Światowy Dzień Książki 2017: Przegląd promocji

Są tacy, którzy nie czytają, chyba z zasady i ich kontakt ze słowem pisanym ogranicza się do podpisów memów w internecie. Są tacy, którzy połykają wręcz książki w całości. Ja plasuję się gdzieś pomiędzy jednymi i drugimi, bo czasu na książki niewiele… Ale z okazji Światowego Dnia Książki 2017 nie mogłam nie wrócić z księgarni z upolowaną perełką, na którą czyhałam już od dawna. I mam ją zupełnie za darmo!

 

Robin Cook, „Znieczulenie”, to najnowsza chyba pozycja mistrza thrillerów medycznych, która już z półki z bestsellerami zeszła, aby zrobić miejsce dla nowszych dzieł. Uwielbiam Cooka za to trzymanie w napięciu, za szczegółowe opisy medycznych procedur, które nie jednego przyprawiają o zawrót głowy. Ja z jakąś masochistyczną uciechą oddaję się lekturze błędów lekarskich, wyobrażając sobie obrazowo to, co Cook opisuje. Jakim cudem wyszłam z księgarni nie płacąc za tą książkę? Po prostu skorzystałam z promocji: „3 za 2” w Empiku. Oferta ważna jest jeszcze do północy, więc zdążysz!

 

Empik to nie jedyne książkowe królestwo, które proponuje ciekawą ofertę z okazji Światowego Dnia Książki. Promocja 2 za 1 obowiązuje do poniedziałku na ofertę Grupy Helion – przy zakupie dwóch książek/ebooków, za tańszą z nich nic nie zapłacisz!

 

Wiele wydawnictw i księgarni zdecydowało się na rabaty procentowe. I tak aż 70% rabatu i darmową dostawę przy zakupie 3 książek oferuje wydawnictwo Znak. Księgarnia internetowa Platon24 proponuje rabaty do 65% na wybrane tytuły i darmową dostawę przy zamówieniach powyżej 20 zł. Świat Książki daje rabaty do 45% i kubek za 1 zł przy zamówieniu powyżej 50 zł. Czarna Owca oferuje 40% rabatu na wszystkie książki, Gandalf – do 35% na literackie hity dla dzieci i młodzieży, literaturę faktu, książki sensacyjne i poradniki, taki sam rabat daje dyskont książkowy Aros na ponad 130 000 tytułów! Przy zakupie przynajmniej 3 książek też 35% daje Prószyński i S-ka (plus darmową dostawę dla zamówień powyżej 49 zł). PWN sprzedaje beletrystykę z rabatami do 40%, zaś publikacje naukowe – do 30%. Do 34% rabaty obiecuje Merlin na ponad 300 tytułów ze swojej oferty. A Matras sprzedaje wszystkie książki 25% taniej. Księgarnia Ravelo z kolei daje 35% rabatu na drugą książkę z kategorii literatura piękna. Universitas natomiast – 20% na każdą książkę drukowaną.

 

Wiele księgarń proponuje dzień darmowej dostawy – jak np. Livro, czy Nieprzeczytane (tu: dla zamówień powyżej 55 zł odbieranych w kiosku Ruchu).

 

Nic, tylko zamawiać i czytać!

 

KOM

One thought on “Światowy Dzień Książki 2017: Przegląd promocji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.