Warto odwiedzić: Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

Na gdańskim Targu Węglowym od początku grudnia jest już bardzo świątecznie. Na dzieci czeka dwupoziomowa Karuzela Gdańska. Na wszystkich głodomorów – Food Court. A na spragnionych świątecznych bibelotów – liczne stoiska.

 

Warto pokręcić się na karuzeli, tym bardziej, że dochód z niej zostanie przekazany Fundacji Hospicyjnej, która przeznaczy je na wypoczynek dla osieroconych dzieci. Sercem Jarmarku jest  Anielski Młyn z ruchomymi figurami Trzech Króli, Świętej Rodziny, aniołów i świętych. Znajdziemy tu również Łosia Lucka przemawiającego ludzkim głosem, chatkę Pod jemiołą, gdzie można się obdarzać buziakami oraz zaprzężoną w dwa renifery Zaczarowaną Karetę.

 

Jeśli chcemy coś przekąsić, to możemy wybierać spośród dań z całego niemal świata – są tu hiszpańskie churrosy, węgierskie kurtosze i langosze, alzackie podpłomyki, chińskie pierogi i kurczak sushi, niemieckie wursty i gluhweiny w różnych smakach, greckie bugatsy z ciasta filo, belgijskie wafle i frytki, przysmaki kaszubskie i z kuchni polskiej: makowce, pierniki, pierogi, paszteciki, barszcz, żurek, grzańce i nalewki. I choć jesteśmy nad morzem, nie brakuje oscypków, a nawet bimbru góralskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zresztą Targ Węglowy to nie wszystko – stoiska są też na dziedzińcu Forum Gdańsk. A w zabytkowych wnętrzach Wielkiej Zbrojowni ASP odbywa się Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła. Stoiska na Targu Węglowym czynne są codziennie w godz. 11.00-20.00, a na dziedzińcu Forum Gdańsk od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-22.00, a w niedziele w godz. 9.00-21.00. Strefa Gastro, czyli – Food Court na Targu Węglowym działa od poniedziałku do czwartku w godz. 13.00-20.00, a w weekendy w godz. 11.00-21.00.

 

Tekst i foto: KOM

 

***
Dla Użytkowników Facebooka:
Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo – serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. 
A może masz profil na Google+?
W takim razie wpadaj na konto Mamkowo!
A miłośników Instagrama zapraszam na profil Mamkowo.pl.
Do zobaczenia!

2 myśli na temat “Warto odwiedzić: Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *