WYCIECZKI Z MAMKOWO.PL: Zamek Grodno

Zamek ten znam dobrze, bo od dziecka mieszkałam w pobliżu. Nie zliczę, ile razy wspinałam się na szczyt góry Choina (450 m n.p.m.), aby popatrzeć na szkielet księżniczki. Ostatnio zawitałam tam z moimi Dziećmi i zamek mnie zaskoczył…

…wystawą o narzędziach tortur.

Zamek Grodno (niem. Kynsburg) stoi na granicy między Górami Sowimi i Górami Wałbrzyskimi. W jednym z lochów zamku można zobaczyć szkielet, który ponoć należał do pięknej Małgorzaty. Jej ojciec chciał ją dobrze wydać za maż, córka jednak kochała biednego giermka. Jak czytamy w Wikipedii: „Pewnego dnia ojciec sprowadził do zamku bogatego lecz starego szlachcica. Spodobała się mu młoda Małgosia i jej ojciec pomimo próśb córki dał szlachcicowi zgodę na ślub z nią. W dzień po weselu młoda para udała się na zamkowe mury podziwiać widoki. Wtedy kasztelanka zepchnęła starca w przepaść, a sama powróciła do zamku z udawaną rozpaczą i powiadomiła ojca o „nieszczęśliwym wypadku”. Ten jednak wszystko widział i skazał córkę na śmierć głodową, poprzez zamurowanie w lochu”.

Zobaczcie naszą fotorelację:

Tekst i zdjęcia: Karolina z Mamkowo.pl

***

Przychodzisz z fejsbuka? Jak będziesz tam wracać, to kliknij „Lubię to!”, serduszko lub nawet wściekłą buźkę, albo udostępnij ten tekścik. Pomożesz mi tym. Buźka!

***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl!

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.

Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *