Zobacz, co wysyłają sobie dzieci na Facebooku!

To przerażające, co dzieci robią na portalach społecznościowych. Choć Facebook przeznaczony jest dla użytkowników powyżej 13 roku życia, to zdarzają się wśród nich też młodzi ludzie, uczniowie początkowych klas podstawówki! I wśród nich panuje moda na straszne łańcuszki.

 

Oto, co przesyłają sobie dzieci w wieku 8-11 na Messengerze: „Sorki że wysyłam ale się boje Wyślij to zdjęcie 15 znajomym jeśli tego nie zrobisz ta dziewczyna przyjdzie do ciebie o 24h Z nożem i cię zabije! Jedna dziewczynka to zignorowała i dzień później zmarła” (pisownia oryginalna).

 

 

Jeszcze niedawno głośno było o lalce Momo, która namawiała dzieci i nastolatki do popełniania samobójstwa. Wcześniej był głośny Niebieski Wieloryb. „Dziewczyna”, którą teraz udostępniają sobie młodzi ludzie, jeszcze nie namawia do niczego, poza rozesłaniem dalej wiadomości, ale kto wie, jak potoczą się jej dalsze losy? Gra z Momo rozpoczynała się od nawiązania znajomości, a następnie jej znajomy otrzymywał kolejne coraz bardziej brutalne zadania do wykonania…

 

Łańcuszek ze straszną „dziewczyną” może doprowadzić młodych ludzi do lęków, niepokojów, problemów ze snem, a także innych problemów psychologicznych.

 

Drodzy Rodzice! Pamiętajcie, że zgodnie z zasadami Facebooka konto może utworzyć tylko osoba, która ukończyła co najmniej 13 lat (w niektórych miejscach na świecie dolny limit wieku może być wyższy). A niezależnie od wieku, z dziećmi należy rozmawiać i ostrzegać je przez wirtualnymi niebezpieczeństwami.

 

KOM

 

 

15 komentarzy do “Zobacz, co wysyłają sobie dzieci na Facebooku!

 • 13 grudnia 2018 o 23:47
  Permalink

  A ja wciąż nie wierzę, że masowo dzieci wykonują polecenia komputera. Już dwulatki nie reagują za bardzo na zachęty obcych, a co dopiero komputerów… i to 13latki…

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2018 o 23:58
  Permalink

  O Wielorybie i Momo słyszałam, historię z lalką w tle pierwszy raz widzę. Jestem coraz bardziej przerażona, tym w jak niebezpieczną stronę to zmierza. To tylko zresztą potwierdza, jak ważna jest właściwa edukacja dzieci w zakresie korzystania ze współczesnych technologii.

  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2018 o 14:55
   Permalink

   I zwykłe, najwzyklejsze, codzienne rozmowy z rodzicami

   Odpowiedz
  • 14 grudnia 2018 o 14:54
   Permalink

   Oj tak, na rodzicach ciąży ogromna odpowiedzialność

   Odpowiedz
 • 25 grudnia 2018 o 19:01
  Permalink

  Naprawdę boję się momentu, kiedy moje najstarsze stwierdzi, ze chce założyć konto na facebooku. Choć może za kilka lat to facebook będzie już niemodny 🙂 Tylko co oni wtedy wymyślą…

  Odpowiedz
  • 26 grudnia 2018 o 08:31
   Permalink

   Ciągle wymyślają coś nowego, fakt. Młodzież korzysta dziś z portali, o których rodzice nie słyszeli…

   Odpowiedz
 • 25 grudnia 2018 o 22:47
  Permalink

  Skandal. Ja swoją pierwszą komórkę miałam w wieku 20 lat, nie mówiąc już o swobodnym dostępie do netu (nie kafejki internetowe)

  Odpowiedz
 • 26 grudnia 2018 o 00:24
  Permalink

  To jest straszne w co teraz dzieci się „bawią”…. Ciężko być w tych czasach rodzicem.

  Odpowiedz
  • 26 grudnia 2018 o 08:30
   Permalink

   Myślę, że zawsze było ciężko 🙂

   Odpowiedz
 • 26 grudnia 2018 o 10:04
  Permalink

  Straszna ta dziewczynka, aż żałuję, że ją zobaczyłam. Niektórzy tu piszą, że ciężko jest być w tych czasach rodzicem, ale chyba gorzej być dzieckiem!

  Odpowiedz
 • 31 grudnia 2018 o 09:33
  Permalink

  To tylko potwierdza, że Rodzice nie poświęcają Dzieciom czasu. Jest pęd za kasą, technologią, pozycją. A później jest za późno. Przerażające!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.