Mamkowo.pl poleca: Mlekoteka w Świdnicy i w Wałbrzychu

Przed nami Tydzień Promocji Karmienia Piersią. W ogólnopolską akcję Mlekoteka włączyły się Świdnica i Wałbrzych. Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach!

mlekoteka

W całej Polsce akcja odbędzie się w 41 miastach. Projekt Mlekoteka to inicjatywa promująca karmienie mlekiem kobiecym. – Celem tej akcji jest przede wszystkim zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, rozwianie wątpliwości, integracja środowiska wspierającego karmienie piersią, oraz udzielenie kobietom dobrego wsparcia – tłumaczy Kasia Romanowska – mama trójki dzieci, doula, Promotor Karmienia Piersią, organizatorka świdnickich wydarzeń.

Skąd pomysł na organizację Mlekoteki w Świdnicy? – Sama nie wiem kiedy i jak się zrodził – odpowiada Kasia Romanowska. – Chyba wyniknęło to z mojej pasji, jestem doulą i Promotorem Karmienia Piersią. Przeprowadziłam się w okolice Strzegomia miesiąc temu i spontanicznie wysłałam dziewczynom z Mlekoteki formularz zgłoszeniowy, w którym napisałam, że chętnie wezmę pod swoje skrzydła Świdnicę, bo tam jeszcze Mlekoteki nie było, a potrzeba mówienia o karmieniu piersią na pewno jest!

Plan świdnickiej Mlekoteki (miejsce: kawiarnia ŁaKociak Caffe – na roku ulic Długiej i Dalekiej):
Sobota, 4.06, godzina 16.00
I spotkanie laktacyjnej grupy wsparcia „Mleczna Przygoda” w Świdnicy
Temat: „Nasze ważne historie”
Zapraszam na otwartą grupę wsparcia dla kobiet zainteresowanych tematyką laktacji, kobiet w ciąży, mam karmiących – bardziej lub mniej doświadczonych. Porozmawiamy o naszych doświadczeniach, oczekiwaniach, planach, trudnościach. Nieważne, czy karmiłaś piersią, swoim mlekiem, czy mlekiem modyfikowanym – przyjdź na spotkanie i podziel się swoją ważną historią! Opowiedz, czym jest dla Ciebie karmienie piersią.
Niedziela, 5.06, godzina 16.00
„Obalamy mity” – warsztat obalający najczęstsze, fałszywe teorie dotyczące karmienia dzieci mlekiem mamy, poparty wynikami aktualnych badań naukowych.
Poruszymy między innymi wątek „za chudego mleka”, „diety mamy karmiącej” i innych….
W trakcie spotkania będzie sporo miejsca na dyskusję.
Poniedziałek, 6.06, godzina 16.00
Warsztat i otwarte konsultacje laktacyjne dla mam już karmiących i kobiet w ciąży z Anną Kuczyńską, doświadczoną położną, Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym.
Obowiązują zapisy: kasiaromanow@gmail.com

Wałbrzych również przystąpił do akcji.

Plan wałbrzyskiej Mlekoteki:
Niedziela,
05.06, godz. 11.00
1 spotkanie laktacyjnej grupy wsparcia – tematem spotkania będą nasze mleczne historie. Zapraszam serdecznie mamy karmiące, mamy karmiące mieszanie, mamy karmiące w tandemie, mamy karmiące mlekiem odciąganym i mamy już nie karmiące, ale chcące podzielić się swoją historią, kobiety w ciąży także 🙂 Po prostu wszystkich chętnych Opowiemy o swoich rozterkach, rozwiejemy wątpliwości, podzielimy się swoją historią. Spotkanie odbędzie się w Smyku myku- Centrum Kreatywnego Rozwoju. Spotkanie poprowadzi Magda Chmielewska, doula, Promotor Karmienia Piersią i Doradca Noszenia w chustach
Niedziela, 05.06, godz. 16:00
Sesja zdjęciowa pt. „Karmię piersią, jestem…”
Zapraszam serdecznie na sesję zdjęciową w plenerze. Chcemy, żebyście powiedziały czym jest dla Was karmienie piersią. Zdjęcia wykona Krysia Lemańska. Wszystkie informacje i zapisy pod adresem: kangurek.doradcanoszenia@gmail.com.

Zachęcam do udziału w wydarzeniach!

Karolina Osińska-Marcińczyk

4 komentarze do “Mamkowo.pl poleca: Mlekoteka w Świdnicy i w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *