Chcesz zarezerwować wakacje, spiesz się!

Sprawdziliśmy kilka hoteli, pensjonatów i domków letniskowych, żeby dowiedzieć się, kiedy najlepiej rezerwować terminy lipcowo-sierpniowe. Jeśli chcesz wyjechać do któregoś z polskich ośrodków, musisz się pospieszyć.

W niektórych miejscach goście rezerwują noclegi z rocznym wyprzedzeniem. W innych najlepiej zrobić to do marca czy kwietnia, a więc radzimy się pospieszyć. Sprawdziliśmy miejsca noclegowe zz atrakcjami, jak basen, w których na pewno będziecie się dobrze bawić.

Apartamenty Kornaje położone są w Pieninach, kilka kilometrów od centrum Szczawnicy. Tu najlepiej rezerwować lipiec i sierpień jeszcze w miesiącach styczeń-marzec. Kiedy są promocje?

– W zależności od długości pobytu ilości osób udzielamy upustów cenowych – mówi Mariusz Zarod z Kornajów.

Pensjonat Uroczysko Zaborek ma ustronne położenie w kotlinie, nad malowniczym zalewem na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu.

– Rezerwując pobyty w okresie od stycznia do końca maja można wybierać między pokojami Standard Premium czy dowolnie wybierać apartamenty Ten Rolling Stones w Leśniczówce czy Księżniczki w Wiatraku. Potem wybór jest już znacznie mniejszy! – mówi nam Katarzyna Okoń-Szczepaniak z Zaborku. – Generalnie w wakacje rekomendujemy pobyty tygodniowe w układzie od soboty do soboty lub od niedzieli do niedzieli. Są to pobyty z wyżywieniem w postaci śniadań i kolacji oraz z całą masą atrakcji dla dorosłych i dzieci, ogniska, zajęcia z jogi, animacje dla najmłodszych, spacery z przewodnikiem, wieczory tematyczne, zajęcia z panią gałgankową i wiele, wiele innych – dodaje.

Hotel Piotr z Boguszowa-Gorc, w centrum Sudetów w czasie wakacji ma zajęte przewie wszystkie weekendy.

– Najlepsze w wakacje są u nas terminy od poniedziałku do piątku. Promocje pojawiają się spontanicznie w mniej obleganych terminach – mówi Magdalena Sommerfeld-Piotrowska z Hotelu Piotr.

Domki Dosbajka w Małastowie położone są niedaleko dwóch uzdrowisk: w odległości 16 km od Wapiennych oraz oddalona o 23 km od Wysowej.

– Terminy lipcowo sierpniowe najlepiej rezerwować jesienią rok wcześniej, ostatnim momentem jest styczeń- marzec. Promocje są w miesiącach 15 listopad do 20 grudzień oraz 1 marzec do 15 kwiecień – mówi nam Darek z Dosbajki.

Płowce 7 są położone na Mazurach Garbatych.

 – U nas na tę chwilę zostały nam 2 tygodnie wakacji wolnych – mówi Kuba Klimczak. – Terminy wakacyjne rezerwowane są głównie grudzień-luty. Zazwyczaj ceny do lutego są z poprzedniego roku, a w okolicach marca ceny minimalnie idą w górę – dodaje. 

Willa SPA Scaliano natomiast położona jest w Kudowie-Zdroju.

– Najlepszy okres to czerwiec do 10 lipca – później jest szczyt sezonu – mówi nam dyrektor Tomasz Adamiec.

Vital & SPA Resort Szarotka znajduje się w Zieleńcu.

– Analizując ostatnie lata można stwierdzić, iż wakacje najlepiej rezerwować w terminach kwiecień, maj. Wtedy jeszcze mamy duży wybór pokoi – mówi nam Magdalena Cichocka z Szarotki.

Zobacz również:

* Wakacje o każdej porze roku – hotel Tristan nad polskim morzem

* Z maluchami w Ciechocinku

* Weekend w SPA z dziećmi – czy da się wypocząć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *