Dla dorosłych: Masaż erotyczny – jak się do tego zabrać?

Nasze ciała uwielbiają dotyk. Dłoni, stóp, języka… Jak można okazywać sobie miłość i czułość? Na wiele sposobów!

Jednym z nich jest masaż. I to zarówno rozmasowanie karku czy okolic odcinka lędźwiowego kręgosłupa po ciężkim dniu, jak i czułe dotykanie najintymniejszych części naszego ciała.

 

Charla Hathaway w książce „Masaż erotyczny. Przez zmysłowy dotyk do głębokiej rozkoszy i nieziemskich uniesień” pisze o masażu erotycznym tylnych i przednich partii ciała, o indywidualnym masażu erotycznym, genitalnym masażu erotycznym, a także o zmysłowym prysznicu i masażu erotycznym w kąpieli oraz o pocałunkach, seksie oralnym i stosunku[1]. No tak, o stosunku… Niby wszystko się do niego sprowadza, ale jednak czasem lepiej zwolnić i porozkoszować się dotykiem. Wyrazić miłość. Trzeba ją pielęgnować – piszą Kazimierz Imieliński i Stanisław Dulko w pracy „Zdrowie kobiety” pod redakcją Ireneusza Roszkowskiego[2]. Według tych lekarzy najważniejsze znaczenie ma poznanie potrzeb partnera, Równie ważne jest zaspokajanie tych potrzeb. Błędem za to jest kierowanie się jedynie własnymi upodobaniami i pragnieniami[3]. Kluczem do szczęścia jest rozmowa.

Masaż to strawa duchowa. Zaczynamy od prostego gładzenia dłoni bądź twarzy, co nie zajmie więcej niż dziesięć minut dziennie. Zanim przejdziemy do masaży całego ciała i dotyku miejsc intymnych, nauczycie się mówić o swoich upodobaniach i wyrażać pragnienia[4].

 

Jak zacząć o tym rozmawiać? Po prostu! Nie wstydźmy się naszego partnera.

 

Na naszym ciele istnieje pewna liczba miejsc, które dostarczają nam dużo przyjemności, gdy są stymulowane seksualnie, dlatego też nazywa się je strefami erogennymi[5]. Wszystkich swoich stref erogennych możemy nawet nie znać do późnej dorosłości. Nagle dotyk, pocałunek, pieszczota w określonym miejscu i jest! Bingo!

 

Dotyk jest bramą do naszych serc – twierdzi Charla Hathaway[6]. Całe nasze ciało zostało tak zaprojektowane, aby reagować na kontakt fizyczny oraz bodźce dostarczane za pośrednictwem pieszczot[7]. Dobrym punktem wyjściowym dla pieszczot są ręce, gdyż są one wrażliwe, przyzwyczajone do dotyku i znajdują się blisko centrum serca wyrażającego miłość[8].

 

KOM

***

[1] Ch. Hathaway, Masaż erotyczny. Przez zmysłowy dotyk do głębokiej rozkoszy i nieziemskich uniesień, Wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2009.

[2] I. Roszkowski (red.), Zdrowie kobiety, Warszawa 1983, wyd. II uzupełnione, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1983.

[3] Ibidem, s. 55-56.

[4] Ch. Hathaway, Masaż…, op. cit., s. 10.

[5] G. Company, Nowa kamasutra. Najlepsze pozycje do osiągnięcia orgazmu, Wydawnictwo MAK, Bremen 2009, s. 17.

[6] Ch. Hathaway, Masaż…, op. cit., s. 14.

[7] G. Company, Nowa…, op. cit., s. 67.

[8] Ch. Hathaway, Masaż…, op. cit., s. 26.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *