WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Karpacz

Wybraliśmy się w maju z dzieciakami do stolicy Sudetów. Ponieważ Piotruś miał dopiero dwa miesiące, odpuściliśmy wysokogórskie wspinaczki i pozwiedzaliśmy samo miasteczko. A w nim sporo atrakcji dla najmłodszych.

Zwiedziliśmy Western City w Ścięgnach pod Karpaczem, fajna sprawa dla dzieci już koło dwóch latek, bo mogą one przejechać się na pełnowymiarowym koniu i niewielką kolejką. Znajdują się tu drewniane, westernowe domki, które można obejrzeć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Można też postrzelać z łuku. Albo porzucać lassem. Są też pokazy – „Napad na bank” i tańca indiańskiego.

karpacz-mamkowo

 

 

Byliśmy w Parku Bajek, ale nie zachwycił nas. Na słuchanie odtwarzanych bajek nasze dzieci jeszcze za małe. A pozostałe atrakcje średnie: Emilce spodobało się przy „rzece” i na trampolinie. Na zjazd torem zjazdowym córka jeszcze się nie kwalifikowała.

 

mamkowo-karpacz

 

Bardzo za to podobały nam się Interaktywna wystawa klocków LEGO w centrum miasteczka i Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego przy ulicy Mickiewicza.

 

mamkowo-kapracz

 

Ciekawe było też Miejskie Muzeum Zabawek. A w nim porcelanowe lalki, pluszowe misie i inne zabawki. Podziwiać tu możemy przekrój zabawkarstwa obejmujący około trzysta lat, od XVIII – wiecznych figurek szopkowych, poprzez porcelanowe lalki z XIX w, aż po zabawki typowe dla XX wieku. Zbiory pochodzą z rożnych stron świata m.in. z Japonii, Australii, Meksyku, Rosji, Niemiec.

 

 

Karpacz oferuje też jeszcze inne atrakcje dla nieco starszych niż nasze dzieci – gondolę na szczyt Śnieżki, czy też zjeżdżalnię Kolorową. A nawet i plac zabaw w centrum miasteczka jest całkiem, całkiem.

Polecam Karpacz.

 

Tekst i foto: KOM

Zapisz

Zapisz

3 komentarze do “WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Karpacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *