Jak w ciekawy sposób spędzić sylwestra?

Znudziły Ci się sylwestrowe bale? Masz dosyć witania Nowego Roku przed telewizorem? Ostatnią noc w roku można spędzić nietypowo. Jak? Podpowiadam!

 

Jakoś do tej pory nie spędzałam sylwestra nietypowo. Raz zdarzyło mi się witać Nowy Rok na szpitalnym łóżku we Wrocławiu (o północy obudził mnie huk fajerwerków). Raz wybrałam się ze znajomymi na studenckiego sylwestra do Władysławowa (to już było grubo po studiach) – nad morzem spędziliśmy cztery dni, mieliśmy „before party”, „party” i „after party”. Zabawa była przednia (o czym niech zaświadczy fakt, że jeden z naszej paczki przez te cztery dni nawet morza nie zobaczył – nie miał czasu – a morze zima wygląda pięknie, popatrz na fotkę poniżej).

 

 

Raz też Nowy Rok witałam ze strażakami. Na sylwestra wówczas z mężem nigdzie się nie wybraliśmy, po prostu szampan w domu. Nad ranem obudziło mnie walenie do drzwi. Pomyślałam, że jacyś imprezowicze wracają z sylwestra i może chcą wyciągnąć mojego męża na after party i obróciłam się na drugi bok. Okazało się jednak, że to byli strażacy, którzy właśnie gasili naszą werandę, którą ktoś podpalił… No takich emocji na początek roku to ja Wam nie życzę.

 

Sylwester z ogniem to dobre wspomnienie Zbyszka Brygadzina. – Jednego razu spędzaliśmy sylwestra przy ognisku – opowiada. – U kuzyna przed domem rozpaliliśmy ogromne ognisko, naprawdę ogromne, przynieśliśmy bardzo dużo drewna. Imprezowaliśmy w domu, bo było bardzo zimno, ale co chwilę ubieraliśmy się i szliśmy do ognia na przykład usmażyć kiełbaskę. Szampana też otwieraliśmy przy ognisku.

 

Całą noc na mrozie spędziła za to witając Nowy Rok Anna Chodorowska. – Mój nietypowy sylwester obchodzony był na Ślęży – wspomina. – Razem ze znajomymi wybraliśmy się na szczyt góry. Wokół było wielu ludzi z pochodniami. Dzieci miały kolorowe lasery. To wszystko było zapierające dech w piersiach. Na Ślęży panował miły klimat jednoczący tych wszystkich ludzi. Na szczycie o północy rozbłysły fajerwerki. Atmosfera była niesamowita. Na pewno jeszcze kiedyś pójdziemy na Ślężę przywitać Nowy Rok.

 

Sylwester w górach, sylwester nad morzem… Sylwester z kuligiem (o ile będzie śnieg)… Ofert sylwestrowych jest multum.

 

Sylwester w teatrze czy w operze

 

Nawet w niewielkich miastach możemy liczyć na ofertę kulturalnego witania Nowego Roku. Świdnicki Ośrodek Kultury i zespół znakomitych artystów z Wrocławia zapraszają na Sylwestrową Wielką Galę Operetki, Musicalu i Tańca z przebojami: „Usta milczą dusza śpiewa”, „Przetańczyć całą noc” i „Gdybym był bogaczem”. Więcej propozycji oczywiście znajdziemy w dużych miastach. Na „Trzecią młodość Bociana” w reżyserii Emiliana Kamińskiego zaprasza w tym roku Teatr Kamienica w Warszawie.

 

Stołeczny Teatr Capitol zaprasza na spektakl „Czy ty to ty?” – po przedstawieniu z godz. 21.00 publiczność będzie mogła powitać Nowy Rok z aktorami! Po spektaklu zaplanowano imprezę w rytmie disco z lat ’70, ‘80 i ‘90. W Teatrze Capitol także w sylwestra spektakl „Dajcie mi Tenora!” z udziałem m.in. Grzegorza Halamy oraz „Alibi od zaraz” z Małgorzatą Potocką.

 

Opera Wrocławska zaprasza na szampańską zabawę w towarzystwie świetnych głosów i porywającej muzyki niekwestionowanego króla musicalu – Leonarda Bernsteina.

 

Na rynku…

 

Klasyką co roku są huczne sylwestry w centrach miast. Na przykład Wrocław w tym roku organizuje imprezę pod hasłem „Kolory radości”. Wystąpią:  Lech Janerka, Conga Line, Natalia Sikora, Kozak System,  Natalia Grosiak (Mikromusic), Justyna Szafran (TM Capitol), Emose Uhunmwangho (TM Capitol), Artur Caturian (TM Capitol), Marcin Januszkiewicz oraz orkiestra pod dyrekcją Adama Lepki i zespół Afromental.

 

Na statku…

 

Taka gratka m.in. we Wrocławiu – możesz przywitać Nowy Rok 2018 podczas rejsu statkiem Wratislavia. Rejs trwa od godz. 22.45 do 00.15 (przy czym zabawa na pokładzie już od godz. 20.00) – od Bulwaru Xawerego Dunikowskiego w stronę wyspy Opatowickiej.

 

W remizie…

 

Jeśli chcesz się wytańczyć za wszystkie czasy i nie zapłacić za to fortuny, a przy okazji pojeść pyszności – znajdź imprezę na wsi. Większość rad sołeckich organizuje sylwestra na świetlicy wiejskiej lub w remizie ochotniczej straży pożarnej. Żarełko zwykle przygotowują panie z kół gospodyń wiejskich, a to prawdziwe rarytasy!

 

Sylwester dla dzieci

 

Rodzice starszych maluchów mogą zafundować pociechom zabawę sylwestrową np. w Loopy’s World czy w Smerfowej Załodze Miedzynarodowym Centrum Edukacyjnym we Wrocławiu (a sami mogą w tym czasie udać się witać Nowy Rok z innymi dorosłymi). Sylwester w Krainie Czarów 2017/2018 to bal z możliwością nocowanki w Loopy’s World dla dzieci od 6 roku życia. Całonocną imprezkę sylwestrową dla dzieci w wieku 5-12 lat organizuje z kolei Smerfowa Załoga.

 

Masz ciekawsze pomysły na sylwestra? Pisz!

 

Karolina O-M

 

One thought on “Jak w ciekawy sposób spędzić sylwestra?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *