Warto odwiedzić: Kawa i Konie w Rumi

Nawet jeśli nigdy nie jeździłaś konno, tu się Tobą zaopiekują – w Rumi nad morzem działa Akademia Jeździecka J. J. Darboven, która reklamowana jest hasłem „Kawa i Konie”. Trafnym hasłem.


Stadnina w Rumi usytuowana jest z dala od miejskiego zgiełku. Łatwo tu można dojechać od strony Trójmiasta, jak i Małego Trójmiasta Kaszubskiego i półwyspu.

Jak czytamy na stronie Akademii: „Kawa i konie – smaki pasja to nasza dewiza, która zrodziła się z miłości Alberta Darbovena do kawy i koni. Wyspecjalizowana w branży kawowej firma J.J. Darboven, łącząc dwie największe pasje jej właściciela otwiera dla Państwa Akademię Jeździecką. Zapraszamy serdecznie do pięknego świata koni, gdzie zrealizujesz jeździecką pasję, a po jeździe odpoczniesz w klubie, delektując się smakiem doskonałej kawy lub herbaty”.

Moje Dzieciaki były przeszczęśliwe, że mogły pooglądać koniki, ale żadne z nich nie odważyło się wsiąść na konia.

Córcia jednak zaprzyjaźniła się z Forrestem – zafascynowana głaskała go i nawet poszła z nim na spacer.

Ja wsiadłam na kilkadziesiąt minut na tego wierzchowca. Było to ciekawe doświadczenie. Jazda pod czujnym okiem instruktorki, która pilnowała, aby koń nie robił zbyt gwałtownych ruchów ze mną na grzbiecie. Poznałam kilka podstawowych ruchów: jak ruszyć koniem, jak go zatrzymać, jak skręcać w prawo i w lewo. Instruktorka poprawiła moją niezgrabną pozycję i dała kilka cennych wskazówek. Najgorzej było na konia wsiąść 😉 Później już z górki, aż do czasu, kiedy trzeba było zsiąść. Na szczęście jakoś mi się udało, choć już w głowie obmyślałam plan, jak tu z konia spaść, żeby sobie najmniejszą krzywdę zrobić.

Jazda konna to pasja wielu ludzi i myślę, że ja też mogłabym się nią zarazić. Znów zacytuję stronę Akademii: „Jazda konna to nie tylko nauka. To przede wszystkim sztuka budowania wzajemnej relacji w zgodzie i w harmonii z koniem. To kuźnia charakterów, ucząca odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do spełniania własnych marzeń. Dołącz do nas i realizuj razem z nami swoją pasję”.

W Rumi amatorzy jazdy konnej mają do dyspozycji bezpiecznie ogrodzone padoki, krytą ujeżdżalnię (na której trenować można cały rok), duży maneż, lonżownik, karuzelę i korytarz. Są tu też dwie siodlarnie (dla koni rekreacyjnych i koni hotelowych) oraz myjka z ciepłą wodą.

„Żadna godzina życia spędzona w siodle nie jest godziną zmarnowaną” – mawiał Winston Churchill.

Zachęcam do odwiedzenia Kawy i Koni. Oprócz obcowania z tymi dostojnymi zwierzętami, miejsce to oferuje również zakupy w delikatesach J. J. Darboven. Zrobiliśmy tu świetne przedświąteczne zakupy.

Akademia Jeździecka J. J. Darboven „Kawa i Konie” mieści się przy ul. Stoczniowców 2A w Rumi.

KOM

***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! I od razu zapraszam do konkursu „Wybierz sobie prezent”!

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.

6 komentarzy do “Warto odwiedzić: Kawa i Konie w Rumi

 • 22 grudnia 2018 o 14:12
  Permalink

  ojej jak superaśnie
  jak tylko koja córcia będzie większa, pojedziemy tam

  Odpowiedz
 • 24 grudnia 2018 o 09:59
  Permalink

  Ja mieszkam obok kilku stadnin, ale jeszcze nie miałam okazji spróbować swoich sił w jeździe konnej. Może powinnam sobie stworzyć nowe postanowienie na nadchodzący 2019 rok? 😀

  Odpowiedz
  • 24 grudnia 2018 o 13:32
   Permalink

   To jest myśl!
   Ja też sobie stworzę listę 😉 Dzięki za pomysł

   Odpowiedz
 • 24 grudnia 2018 o 17:00
  Permalink

  Od głaskania się zaczyna 😉 Jeszcze Twoje pociechy wskoczą na grzbiet rumaka!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *