BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Dlaczego ryby nie toną?”

Czym właściwie jest zwierzę? Co czyni zwierzęta zwierzętami? – od tych pytań rozpoczyna się książka Anny Claybourne z ilustracjami Claire Goble w grubej – bardzo grubej – oprawie.

Jedną taką książkę już przeczytałam z moimi Dziećmi – „Dlaczego sztuka pełna jest golasów”. Urzekła mnie treść, forma, ilustracje i ta grubaśna okładka. Tamtą pozycję również ilustrowała Claire Goble.

Czego dowiemy się z książki o rybach i innych stworach? Poznamy odpowiedzi na pytania: Kto wymyśla nazwy zwierząt? Skąd się wzięły gatunki i bioróżnorodność? Dlaczego ludzie nie mają ogonów? Co się stało z dinozaurami? Czy mój kot może zostać jaroszem? Dlaczego rekiny mają takie ostre zęby? Co jedzą zwierzęta? Czy mogę zaprzyjaźnić się z wężem? I oczywiście: Dlaczego ryby nie toną? A poza tym: Jak zwierzęta dbają o higienę? Jakiego koloru jest kameleon? Czy to prawda, że nietoperze są ślepe? Dlaczego zwierzęta nie noszą ubrań i co im je zastępuje? Czy sowy w ogóle zasypiają? Czy zwierzęta potrzebują mapy? Dlaczego żyjemy ze zwierzętami? Czy węże mają pępki? Kto wymyślił dojenie krów? Dlaczego ptaki potrafią latać, a ja nie? Co to znaczy „hau”? Czy słonie naprawdę nie zapominają?

Jeśli jeszcze drogi Rodzicu nie jesteś pewien, czy chcesz tę książkę przeczytać z Dzieckiem, to zdradzę Ci jeszcze jedno pytanie, na które odpowiedź w niej znajdziesz: Dlaczego zwierzęta robią kupę? No, na to lepiej odpowiedź przeczytać z naukowego źródła, nie?

W książęce tej autorka zabiera czytelników do fascynującego świata natury – od pojawienia się zwierząt na Ziemi, poprzez ich gatunki i zwyczaje, aż do tego, czym tak naprawdę jest człowiek.

Tytuł: Dlaczego ryby nie toną? I inne ważne pytania
Autor: Anna Claybourne
Tłumacz: Grzegorz Kulesza
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Karolina z Mamkowo.pl

PS. Polecam zamówić tutaj.

2 komentarze do “BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Dlaczego ryby nie toną?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *