e-Karta Dużej Rodziny – teraz za darmo, niedługo za opłatą

Jeszcze możesz zamówić elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny za darmo. Później będzie się to wiązało z niewielką opłatą

.

Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, o którą zawnioskowały przed 1 stycznia 2018 r., do końca tego roku mogą bezpłatnie domówić drugą, elektroniczną formę KDR. Później będzie się to wiązało z opłatą 9,21 zł.

– Zachęcam do zrobienia tego jak najszybciej. Elektroniczna KDR jest bardzo praktycznym rozwiązaniem dla całej rodziny – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

Od 1 stycznia 2018 r. KDR dostępna jest w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Można w niej wyświetlić swoją Kartę, a w przypadku rodziców – także karty pozostałych członków rodziny. Można wyszukać najbliższe punkty, w których KDR jest honorowana, a także znaleźć partnerów programu m.in. po lokalizacji i kategorii. Dzisiaj elektroniczną KDR posiada 642 tys. osób, a tradycyjną – 2,86 mln osób.

– W przypadku osób, które będą wnioskowały o nową Kartę Dużej Rodziny, niezależnie czy jest to pierwsza Karta, czy kolejna np. z powodu zmiany danych, warto zaznaczyć na wniosku od razu obie formy Karty: tradycyjną plastikową i elektroniczną. Taki wniosek nie podlega opłacie i pozwoli uniknąć w przyszłości opłaty za domówienie drugiej formy KDR – tłumaczy minister Bożena Borys-Szopa.

Jak zaznacza szefowa MRPiPS, w przypadku wnioskowania o duplikat Karty również warto zaznaczyć obie formy Karty, niezależnie od tego, jaką formę KDR miał wcześniej jej posiadacz. Wnioskodawca poniesie jedynie opłatę za duplikat – 9,56 zł, tak samo, jak w przypadku wnioskowania o tylko jedną formę Karty.

Kartę Dużej Rodziny honoruje dzisiaj 6,1 tys. partnerów.  Oferują oni zniżki w ok. 23,8 tys. lokalizacji w całej Polsce. Wśród partnerów są zarówno duże ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Do programu może dołączyć każda firma czy instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *