Jeśli nie lego, to co? – 4 tańsze propozycje

Ceny oryginalnych klocków przyprawiają Cię o zawrót głowy? Dziś kilka propozycji tańszych odpowiedników.

 

Bardzo lubię kupować moim dzieciom przeróżne klocki i jestem zadowolona, gdy dostają one klocki w prezencie od rodziny czy znajomych. Budowanie małych konstrukcji wpływa pozytywnie na koordynację ruchowo-wzrokową u dzieci. Podczas zabawy klockami działa mała motoryka, ćwiczą się zdolności manualne. Niepozorna zabawa rozwija wyobraźnię i kreatywność, a jeśli maluch buduje z rówieśnikami czy opiekunami, to zabawa taka uczy współdziałania. Konstruowanie budowli czy pojazdów z klocków rozwija koncentrację dziecka. No i oczywiście udoskonala myślenie przestrzenne. Zabawa i nauka – przyjemne z pożytecznym!

 

Istnieją klocki tańsze od tych z najsłynniejszej firmy klockowej na świecie. Jakie? Już podaję Wam cztery propozycje.

 

 

Cobi

 

 

Klocki Cobi łączą się z klockami Lego i podobnymi innych firm. Zestaw Radar Wojskowy kosztuje zaledwie 14,76 zł. To część serii Mała Armia – dla małych strategów wojennych, pasjonatów działań wojennych na lądzie, morzu i w powietrzu. Zabawka jest realistyczna, nawet mały żołnierzyk wyposażony jest w broń i hełm. Dla miłośników prac polowych mamy zestaw za 18,01 zł – Mały Kombajn. Pozwala on na złożenie pojazdu rolniczego z ruchomymi elementami, w zestawie znajduje się również figurka farmera, którego można posadzić za kierownicą kombajnu. W serii Monster Trux znajdziemy natomiast pojazdy zwiadowcze Mrocznych Jeźdźców – jak Angry Rider za 18,24 zł. Trochę to straszne – kły figurki świecą w ciemności.

 

W ogóle zestawy od Cobi są ciekawe – Trash Pack ze spychaczem czy zamiatarką, albo Wild Story – np. Góry Skaliste z figurkami Indianina, orła i niedźwiedzia grizzly. Mało tego, Cobi ma również zestawy z Pingwinami z Madagaskaru – Wielki Stank składa się z 280 klocków i dwóch figurek: Król Julian i Kowalski, pozwala na zbudowanie furgonetki z toaletą, która na wyposażeniu ma ładunek wybuchowy, przepychacz do toalety, słuchawki, czujnik/radar i dyktafon. I to wszystko za 78,60 zł!

 

 

Dromader

 

 

Helikopter Wojskowy z tej firmy złożymy już za 10,69 zł! Nie jest on trudny do złożenia, zestaw jest dedykowany już sześciolatkom. Dromaderowe klocki posiadają Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE. Łączą się z klockami marki Lego. Oprócz serii Armia w zestawach z tej firmy znajdziemy też serie Policja, Straż Pożarna, SWAT, Farma i Pojazdy Budowlane.

 

Ale to nie wszystko – jest jeszcze seria Baśniowa Kraina, która posiada raczej dziewczęcą kolorystykę. W zestawie Karoca za 12 zł znajdziemy karetę, ludzika i konia, zaś w zestawie Classroom za 44,40 zł – dwa budynki do złożenia (w tym szkołę), trzy ludziki, kwiatki, a nawet banery reklamowe umieszczone na płocie obok szkoły (cóż za współczesny realizm!). .

 

 

Dromader ma też zestawy klocków dydaktycznych łączących się z Duplo. I tak na przykład zestaw Zoo 40 elementów pozwala na zbudowanie: kaczki, bociana i zebry. Klocki mają różne wielkości, kształty i kolory, zestaw zawiera też naklejki na klocki – oczy dla zwierzątek. Oczywiście posiadają Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE. Bawiąc się z kolei zestawem Cyfry nasze Dziecko uczy się matematyki! W pudełku znajdziemy bowiem naklejki na klocki – cyfry od 0 do 9, znaki dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia i równości, a także naklejki z różnymi ilościami owoców, np.: dwie cytryny czy siedem gruszek. Jest też wersja z literkami.

 

 

 

Klocki Blocki

 

 

Łączą się one z klockami marki Lego, Cobi i Dromader, posiadają Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE. Są wykonane z wytrzymałego plastiku, mają dużą liczbę ruchomych elementów oraz spore możliwościami samodzielnego tworzenia wymarzonych pojazdów i budowli. Zestaw klocków Gwiezdna Eskadra 58 elementów w Sklepie Mamkowo kupisz już za 10,16 zł! Zestawów Gwiezdna Eskadra jest sześć, gdy będziemy mieć je wszystkie – możemy zbudować duży statek kosmiczny. Blocki oferują jeszcze takie bardziej chłopięce (choć niekoniecznie) zestawy – jak Wojsko, Policja czy Straż Pożarna. Jest też różowa seria (zapewne bardziej dla dziewczynek) – Lalilandia. Na przykład zestaw Filmowa Przygoda za 51,60 zł składa się z 250 elementów i umożliwia zbudowanie planu filmowego z niezbędnymi akcesoriami i pojazdem.

 

 

Klocki Blocki mają także odpowiednik klocków Duplo – serię Mubi. Na przykład  zestaw Dom Drwala pozwala na zbudowanie domku z otwieranym oknem (w pudełku znajdziemy też dwa ludziki i figurkę psa). Klocki te nadają się już dla półtorarocznych dzieci (choć dedykowane są dla dzieciaczków powyżej trzeciego roku życia). Mnie strasznie śmieszą oczy ludzików Mubi, ciekawa jestem, co Wy o nich myślicie. W serii Mubi znajduje się też kolejka posiadająca mechanizm, który nie tylko pozwala jej grać i świecić, ale także samodzielnie poruszać się po torach – Ciuchcia 58 elementów posiada ruchome oczy, ruchomy komin, kolorowe światła reflektorów, mechanizm napędowy, odłączane części wagonów, otwieraną pokrywę kabiny maszynisty. Inny ciekawy zestaw to Mała Fabryka Mebli ze szlabanem i specjalną kolejką oraz dwoma ludzikami. Tory, które możemy zbudować z tego zestawu, mogą mieć różny kształt, wymiary: 58 x 133 cm. Z kolei Bajkowa Kraina to urokliwy zestaw z księżniczką, księciem i – a jakże! – białym koniem. Te klocki są dedykowane dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

 

 

 

Natalia Club

 

 

Seria Natalia Club to propozycja od firmy Artyk, stworzona z myślą o dziewczynkach. Klocki są kompatybilne z innymi popularnymi klockami, wykonane zostały z wytrzymałego plastiku, nie odbiegają one jakością od innych markowych klocków. Zestaw Wycieczka Samochodowa 158 elementów kupimy za 21,96 zł, umożliwi on zbudowanie kampera. W pudełku znajdziemy tu także ludzika-dziewczynkę i figurkę psa. Salon Piękności 242 elementy za 56,71 zł zawiera 3 ludziki i cały salon kosmetyczny. Willa z basenem natomiast kosztuje 63,01 zł.

 

Wszystkie te klocki znajdziecie w Sklepie Mamkowo – www.sklep.mamkowo.pl. Kategoria Klocki znajduje się TUTAJ.

 

KOM
Fot. Sklep Mamkowo

11 komentarzy do “Jeśli nie lego, to co? – 4 tańsze propozycje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *