Przed Dniem Matki: Książkowa lista prezentów

To piękny dzień. Świętujemy wówczas naszą wdzięczność dla naszych rodzicielek. Nikogo z nas nie byłoby na świecie, gdyby nie ona: MAMA. Jakim prezentem możemy obdarować ukochaną dla nas osobę w tym wyjątkowym dniu?

 

Czasu już niewiele, a więc radzę szybko zamawiać, jeśli prezent wybieramy on-line. Jeśli wolimy zakup w sklepie stacjonarnym, warto już teraz się rozejrzeć, aby nie kupować na ostatnią chwilę.

 

Książka – prezent dobry na każdą okazję

 

To w mojej rodzinie prezent najlepszy. Dajemy sobie książki na urodziny, imieniny, pod choinkę. I wszyscy te książki nałogowo czytamy.

 

Oto moje propozycję na Dzień Matki: Katrzyna Meller „W kuchni mamy i córki”, Pam Brown „Dla najlepszej mamy na świecie zamiast kwiatka”, Sarah Britton „My New Roots. Inspirujące przepisy kuchni roślinnej na każdą porę roku”, Marta Dymek „Jadłonomia. Kuchnia roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan”, Magdalena Zawadzka „Moje szczęśliwe wyspy”, Weronika Łęcka „Dziennik perfekcyjnej pani domu 2017” i Marta Waszczuk „Mamy wracamy” – wymienia Izabela Sokołowska z zaprzyjaźnionej z Mamkowo księgarni internetowej Platon24.pl.

 

„W kuchni mamy i córki” Katarzyna Meller przypomina przepisy swojej mamy, Beaty. Te tradycyjne receptury mamy oraz „podkręcone” współczesne przepisy córki są niczym międzypokoleniowy dialog. Z kolei „Dla najlepszej mamy na świecie zamiast kwiatka” to zbiór aforyzmów – wzruszających podziękowań dla najbliższej osoby każdego człowieka – mamy. W „My New Roots” Sarah Britton – nazywana „królową zdrowych blogów” – przedstawia sto przepysznych roślinnych przepisów podporządkowanych zmianom pór roku. Dla wielu „My New Roots” to biblia kulinarna! Polską odpowiedzią na tę książkę jest „Jadłonomia” Marty Dymek, twórczyni najpopularniejszego polskiego bloga o kuchni roślinnej. Autorka skomponowała tu ponad sto przepisów na wegańskie śniadania, obiady i kolacje z bulw, korzeni i liści. Zupełnie inną propozycją jest książka Magdaleny Zawadzkiej „Moje szczęśliwe wyspy” – to opowieści o dziecięcych zabawach, wspomnienie podróży i miejsc, anegdoty związane z ludźmi, sprawami i historiami do których dzisiaj, tak jak aktorka lubimy powracać, jak do bezpiecznej przystani. Jeszcze inną propozycją jest „Dziennik perfekcyjnej pani domu 2017”, czyli zbudowana w oparciu o kalendarium na bieżący rok książka zawierająca ok. tysiąca porad, tematycznie nawiązujących do konkretnych pór roku. Też poradnik, ale trochę inny, to „Mamy wracamy” Marty Waszczuk, dzięki której mamy mogą wyznaczyć sobie cele zawodowe, poznać doświadczenia innych matek, zbudować sieć wsparcia i zrobić pierwszy krok na drodze do wymarzonej pracy.

 

Co do książek parentingowych, na pewno polecę super książkę, również autorstwa mamy: „Mamo, uszyj mi” Anny Maksymiuk-Szymańskiej – mówi Agnieszka Sindera, brand manager Grupy Helion SA. – To praktyczny przewodnik po szyciu dla najmłodszych, zawiera gotowe do odrysowania wykroje ubranek dla dzieciaków, od zupełnego maluszka po kilkulatki. Początkująca mama będzie mogła uszyć z książką spódniczkę, spodnie, koszule, sukienkę i inne części garderoby. Są propozycje dla chłopców i dziewczynek.  To będzie dobra propozycja na prezent z okazji Dnia Matki.

 

KOM

2 komentarze do “Przed Dniem Matki: Książkowa lista prezentów

  • 24 maja 2017 o 09:31
    Permalink

    Książki mnie nie przekonują. Ja chyba mamie dam coś bardziej przydatnego, np. cos do kuchni

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *