Świąteczne spektakle dla dzieci w Gdańsku

Bożonarodzeniowo zrobiło się na gdańskich scenach teatralnych. Przed nami jeszcze wiele świątecznych przedstawień.

 

Teatr Miniatura zaprasza na spektakl dla przedszkolaków i starszych widzów – „Magiczne święta Malwiny” oraz na sztukę dla maluszków „Gwiazdka z nieba”.

 

 

Pierwsza propozycja to opowieść o czarodzieju, który postanowił zlikwidować Boże Narodzenie. Przeszkodzi mu w tym niecnym planie jego asystentka Malwina. „Magiczne święta Malwiny” grane są w Gdańsku od 4 grudnia 2016 r. (scenariusz: Agnieszka Kochanowska, opieka reżyserska: Romuald Wicza-Pokojski, asystent reżyseria: Jacek Gierczak, asystent – animacja lalek: Edyta Janusz-Ehrlich, muzyka i aranżacje kolęd: Jowita Cieślikiewicz, scenografia: Maja Kanabaj; obsada: Jolanta Darewicz, Edyta Janusz-Ehrlich, Jacek Gierczak, Agnieszka Grzegorzewska, Wioleta Karpowicz, Piotr Kłudka, Hanna Miśkiewicz, Jadwiga Sankowska, Wojciech Stachura, Joanna Tomasik, Andrzej Żak, Magdalena Żulińska). Magiczne święta Malwiny będzie można zobaczyć:
* 11 grudnia 2018 (wtorek) o godz. 10.00,
* 13 grudnia 2018 (czwartek) o godz. 10.00,
* 15 grudnia 2018 (sobota) o godz. 12.00,
* 16 grudnia 2018 (niedziela) o godz. 17.00.

 

 

„Gwiazdka z nieba” to z kolei historia małej gwiazdeczki, która znudziła się już niebem i postanowiła spaść na Ziemię. Przedstawienie reżyserują Mariola Fajak-Słomińska i Janusz Słomiński (scenografia: Łukasz Kwietniewski, muzyka: Paweł Dudzik, choreografia: Arkadiusz Buszko; obsada: Zofia Nather, Jadwiga Sankowska, Jacek Gierczak). Przedstawienie pełne jest barwnych obrazów, nastrojowej muzyki i różnorodnych faktur. Maleńcy nawet widzowie powinni czuć się bezpiecznie dzięki małej sali, przytulnym siedzeniom oraz stałemu bliskiemu kontaktowi z rodzicami. „Gwiazdka z nieba” będzie grana:
* 15 grudnia 2018 (sobota) o godz. 15.00,
* 16 grudnia 2018 (niedziela) o godz. 12.00,
* 29 grudnia 2018 (sobota) o godz. 15.00,
* 30 grudnia 2018 (niedziela) o godz. 12.00.

 

Teatr w Blokowisku – Zaspa zaprasza natomiast na przedstawienie „Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek – Koperek i Kminek w Betlejem”. Jest to spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Reżyseria: Leon Krzycki, Eugeniusz Sienkiewicz, scenariusz i adaptacja: Leon Krzycki, muzyka: Leon Krzycki, Karol Krzycki; obsada: Leon Krzycki, Eugeniusz Sienkiewicz. Przygody Koperka i Kminka będzie można zobaczyć:
* 16 grudnia 2018 (niedziela) o godz. 17.00.

 

KOM
Fot. Dawid Linkowski, Piotr Pędziszewski

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *