Sylwester 2020/2021 – oferty hoteli z całej Polski

Czy dane nam będzie bawić się na zakończenie tego roku choćby podczas kameralnych zabaw sylwestrowych? Nie wiadomo. Sylwester 2020/2021 stoi pod znakiem zapytania, ale hotele przyjmują rezerwacje. W wielu z nich są jeszcze wolne miejsca.

Specjalnie dla Was przygotowałam przegląd ofert sylwestrowych.

***

Amazonka w Ciechocinku

Hotel Amazonka Conference & Spa przygotował pakiet zarówno z noclegiem, jak i bez. W programie balu: uroczysta kolacja sylwestrowa, bufety, regionalny open bar, muzyka na żywo, kulinarna niespodzianka szefa kuchni, noworoczny toast i pokaz fajerwerków.

Za oprawę muzyczną odpowiada zespół Bravo Cover Band.

– Staramy się, aby w każdym roku zaskakiwać naszych gości czymś nowym – mówi Radosław Sałaciński. – To właśnie dlatego, że każdego roku jest coś nowego, mamy rzeszę stałych klientów, którzy wracają do nas co roku. Za sprawą stale powiększającego się grona stałych klientów listę uczestników w każdym roku zamykamy dużo szybciej. W tym roku jest jednak inaczej. Jesteśmy jednak dobrej myśli, że rząd pozwoli nam na organizację tych turnusów znosząc do tego czasu obostrzenia dla podróżujących prywatnie.

Co będzie, jeśli goście wpłacą zadatki, a rząd wprowadzi w grudniu obostrzenia zamykające hotele?

– Jeżeli okaże się, że nie będziemy mogli zrealizować pobytów, na które wpłacone są zadatki, to pieniądze zostaną zwrócone. To samo już robiliśmy na wiosnę z pobytami wielkanocnymi oraz majówkowymi. Nie przetrzymujemy środków naszych klientów. Gdy tylko wiedzieliśmy, że nie będziemy mogli zrealizować na wiosnę pobytów dla naszych gości, to sami kontaktowaliśmy się z nimi z pytaniem czy mamy zwrócić środki czy goście reflektują zwrot w postaci vouchera. Za namową zdecydowana większość wybrała voucher – opowiada Radosław Sałaciński. 

***

Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach

Hotel przygotował oferty świąteczną i noworoczną. Ta pierwsza nie może zostać zrealizowana, ale sylwester nie został odwołany.

– Oferty zostały skonstruowane na bazie możliwości, jakie dawały hotelom wytyczne  sanitarne  przed ograniczeniem naszej działalności wyłącznie do  podroży  służbowych – tłumaczy Magdalena Malinowska. – W przypadku sylwestra nie proponujemy zabawy tanecznej, a po uroczystej kolacji zaprosimy gości na pokaz sztucznych ogni  oraz  kontynuowanie wieczoru na zewnątrz przy ognisku i muzyce w tle.  Oczywiście  wszystko zależy od tego, jakie pojawią się w najbliższym czasie wytyczne i możliwości organizowania tego typu pobytów. Dajemy  także możliwość wykupienia pobytu podstawowego ze śniadaniem i korzystanie  z  naszych  stałych  atrakcji  w  cenie  –  basenu, saun, restauracji itd.

Obecnie  wszystkie  zadatki wpływające na poczet przyszłych rezerwacji gromadzone są na oddzielnym koncie bankowym.

– W przypadku anulacji pobytu z powodów  związanych  z  pandemią (czy to ze strony gości: choroba,  kwarantanna  itd., czy naszej: niemożność  działania)  zadatki są zwracane bezzwłocznie. Gwarantujemy zwrot wpłaconych zadatków – zapewnia Magdalena Malinowska.

***

Columbus w Rowach

Gdy zapytałam, czy w tym – wyjątkowym roku – sylwestrowa oferta jest w jakiś sposób inna od tych z ostatnich lat, dostałam wiadomość, że Columbus w całości jest dość nietypowym miejscem.

– W tym sensie, że nie tylko w deklaracja, a rzeczywiście potrzeby rodzin, szczególnie widziane przez pryzmat potrzeb dzieci stawiane są na pierwszym miejscu – tłumaczy Wojciech Rutkowski. – Czasami są to proste rzeczy. Obecnie prawie w każdym dobrym hotelu można liczyć na ułatwienia czy drobiazgi typu łóżeczko dla dziecka, przewijak, podgrzewacz do butelek. Najczęściej są to drobiazgi uzupełniające wyposażenie pokoju, za które (tak jak w Columbusie) nie trzeba dodatkowo dopłacać. Natomiast nie wszędzie w barze w godzinach popołudniowych spotkają się goście z odmową puszczenia na projektorze meczy Bayernu, czy Legii… Dla nas naprawdę dzieci są najważniejsze i Mini Mini królujące do 21.00. Po wielokroć zmuszeni jesteśmy do przedstawiania tego punktu widzenia… Jeśli ktoś decyduje się na przyjazd do hotelu dedykowanego dla pobytów z dziećmi – zmuszony jest akceptować fakt, że pomiędzy gośćmi na małych jeździkach przemykają maluchy…

Hotel przygotował ofertę świąteczno-noworoczną.

– Niestety jej część świąteczna przestała być aktualna – mówi Wojciech Rutkowski. – Wiele rodzin, które zaplanowały spędzenie w Columbusie tak świąt, jak i sylwestra, zmuszone jest do korekty swoich planów. Wyjątkowość oferty to dziecięcy bal: organizowany w rytmie zmiany stref czasowych. Bal organizowany jest w Klubie Dziecięcym, czyli w pewnym oddaleniu od dorosłych szaleństw. Rodzice mogą za pośrednictwem telefonów śledzić obraz na kamerach z Klubiku… Dzieci pierwszy raz powitają Nowy Rok już o 21.00 razem z wyspami McDonalda. Później o 22.00 Nowy Rok otworzą z mieszkańcami Mauritiusa. O 23.00 kolejny raz Piccolo się poleje razem z ludźmi na piaszczystych plażach Zanzibaru… W rytmie powitań 2021 zmieniać się będzie też charakter balu. Maluchy stopniowo udawać się będą do pokoi. Zostawać będą coraz starsze dzieci. Od północy – to już młodzieżowa dyskoteka… Nowy Rok to od samego rana bogaty i intensywny program animacji. Głównie chodzi o to, aby dać szansę rodzicom dłużej pospać, po przetańczonej do rana nocy. Oferta różni się od tych z lat poprzednich organizacją kwestii sanitarnych. Dzisiaj wydaje się to oczywiste, ale rok, czy dwa lata temu nikt by nie zgadł, do czego służą te słupki tryskające jakimś dziwnie pachnącym płynem koło wejścia… Niestety maseczki: przynajmniej u dorosłych. Limitowana jest też liczba dzieci.

Jeśli do pobytu nie będzie mogło dojść ze względów niezależnych od obu stron (gości czy hotelu), zadatek podlega zwrotowi. Zwrot nastąpi w wysokości wpłaconej kwoty, nie będzie też żadnych potrąceń – jakichś kosztów manipulacyjnych czy podobnych…

***

Pod Kogutem – Krępa koło Zalesia Górnego

– Niestety nasza oferta już jest niedostępna – mówi Agnieszka Drożdż z ośrodka Pod Kogutem, który planował sylwestra z dziećmi, była to oferta skierowana tylko i wyłącznie dla rodzin. Był nawet temat przewodni: „Zwierzęta Pani Dżungli i tropikalne party”.

***

Sandra SPA w Karpaczu

– Na tę chwilę najprawdopodobniej nie odbędzie się zabawa sylwestrowa – mówi Katarzyna Juszczyszyn. – Przestrzegamy wszystkich zaleceń sanitarnych, działamy zgodnie z reżimem sanitarnym. Jeżeli hotele będą zamknięte, będzie możliwość wykorzystania zadatku w innym terminie, bądź jego zwrot.

Sylwestrowy pobyt w Sandrze w Karpaczu miałby trwać 6 lub 4 dni. W cenie pakietu m.in. korzystnie z kompleksu basenowego (basen sportowy, basen fala, basen rzeka, zjeżdżalnie kryte, wanny tematyczne z hydromasażem, jacuzzi, wodna dżungla), sauna sucha „Ruska Bania”, aquaaerobik i program animacyjny dla dzieci, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek. Bal sylwestrowy ma być dostępny za dodatkowa opłatą. Zorganizowany ma być też „balik” dla dzieci, które ukończyły 3 lata (menu dla dzieci: pizza, frytki, nuggetsy, słodycze, napoje, animacje i zabawy).

***

Tristan w Kątach Rybackich

– W tym roku nie mamy zabawy sylwestrowej – mówi Michał Frątczak, dyrektor hotelu Tristan. – Jeśli rząd pozwoli na świadczenie usługi wypoczynkowej w tym czasie, mamy przygotowaną propozycję all inclusive bez balu. Chodzi o to, żeby goście mogli spędzić czas ze sobą w SPA i skorzystać nieco z morskiego klimatu.

Hotel posiada salę zabaw dla dzieci, a przy okazji sylwestra też animatorkę, która umili czas dzieciom.

– Staramy się być elastyczni względem wpłaconych zadatków. Na ogół dajemy możliwość wykorzystania wartości wpłaconego zadatku w innym terminie – przekazujemy voucher ważny 12 miesięcy, aby gość miał pewność, że jego pieniądze nie przepadną – informuje Michał Frątczak.

***

Tylickie Wzgórze w Tyliczu

Pracownicy pensjonatu mówią, że teoretycznie hotele mają być otwarte od 27 grudnia, ale nie są (jak zresztą nikt w tym kraju) pewni, czy tak rzeczywiście będzie.

– Na ten moment mamy dokonane rezerwacje i czekamy. Jeśli nie pozwolą nam przyjmować gości, zadatek będzie zwrócony, albo wykorzystany w innym terminie – mówią przedstawiciele ośrodka, który przygotował ofertę „Sylwester w górach z dzieckiem”. To pobyt pakietowy z posiłkami i animacjami dla przedszkolaków, tygodniowy (7 noclegów) – od soboty do soboty.

W cenie pakietu noclegi i wyżywienie, a także m.in. biesiada integracyjna przy ognisku, impreza sylwestrową dla dzieci i dorosłych, animacje dla dzieci, nieodpłatne wypożyczenie jabłuszek, sanek i pontonów.

***

Zalewski w Mrzeżynie

Aquapark w hotelu Zalewski

Hotel zaplanował wyjątkowy wieczór sylwestrowy nad morzem (minimalna długość pobytu to 5 nocy). Pakiet poza noclegami i wyżywieniem obejmuje dostęp do aquaparku bez limitu w godz. Funkcjonowania (a tu: 300 m zjeżdżalni, wodne place zabaw, baseny, brodzik z atrakcjami i zabawkami dla dzieci), animacje sylwestrowe dla dzieci, sauna fińska bez limitu w godz. Funkcjonowania, sala zabaw dla maluszków, sala fitness i siłownia, bezpłatny wstęp do Pubu Havana (z wyłączeniem zabawy sylwestrowej) oraz karnet całodzienny do Strefy Saun i Łaźni dla każdej osoby dorosłej. Sama zabawa sylwestrowa ma się odbyć w dwupoziomowej Kawiarni Horyzont lub – klimatycznie podczas kubańskiego wieczoru sylwestrowego – w hotelowym Pubie Havana. Ustalenie miejsca zależy od frekwencji, szczegóły do ustalenia w rezerwacji.

Hotel Zalewski został otwarty 1 sierpnia 2020 roku.

– Święta oraz Sylwester będzie to dla nas wyjątkowy czas z kilku powodów. Przede wszystkim będziemy mieli przyjemność przyjąć gości w naszym hotelu w niezwykłym świątecznym czasie po raz pierwszy. Ideą naszego hotelu jest zapewnienie rodzinom wypoczynku bogatego w atrakcje dla dorosłych oraz  najmłodszych Gości. Atrakcje mamy wpisane w DNA hotelu – zapewnia Piotr Brzeziński. – W hotelu znajduje się najnowszy aquapark na Pomorzu Zachodnim, więc w święta, jak i w sylwestra najmłodsi będą mogli bezpiecznie wyszaleć się w hotelowym aquaparku: 5 basenów, 3 zjeżdżalnie, wodne place zabaw, dzika rzeka, wanny jacuzzi. Dostosowaliśmy się do oczekiwań naszych gości, dlatego sylwester jest organizowany w kameralnej formie w dwóch oddzielnych lokalizacjach: Kawiarnia Horyzont (5 piętro, widok na morze) i Pub Havana (kubański wystrój wnętrza), a nie w jednej sali bankietowej, dzięki czemu nawet w momencie wprowadzenia wyższych obostrzeń dystans społeczny będzie zachowany, a zabawa sylwestrowa nie będzie zagrożona. Przywitanie Nowego Roku 2021 nad morzem w rodzinnej atmosferze jest wyjątkowo atrakcyjne, a my jako hotel chcemy się skupić na towarzyszeniu naszym gościom w świątecznych chwilach i umożliwieniu maksymalnego wypoczynku z bliskimi. Śledzimy oczywiście sytuację w kraju na bieżąco, jesteśmy myślami przy osobach starszych, które są w grupie najwyższego ryzyka. Jeśli rząd wprowadzi w grudniu obostrzenia uniemożliwiające otwarcie hotelu, oczywiście uszanujemy to i zastosujemy się do wytycznych.

Jak zapewnia Piotr Brzeziński, hotel jest dużą, stabilną firmą, będącą w jednej grupie z ośrodkami Sandra SPA.

– Naprawdę nie ma obawy, wszystkie pieniądze gości do momentu zrealizowanego wyjazdu są pieniędzmi gości – mówi przedstawiciel Zalewskiego. – Z drugiej strony wszyscy chodzimy do pracy, sklepów i nie rezygnujemy z życia codziennego. Bezpieczeństwo gości i naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dopełniamy wszelkich norm sanitarnych i póki nie ma sytuacji lockdownu, zachęcamy do bezpiecznego wypoczynku.

Tekst: Karolina Osińska-Marcińczyk
Foto: Canva/hotel Zalewski

15 komentarzy do “Sylwester 2020/2021 – oferty hoteli z całej Polski

 • 24 listopada 2020 o 16:04
  Permalink

  My czekamy do 27.12.2020 i wtedy będziemy podejmować decyzję o wyjeździe. Wrócę do tego wpisu wtedy.. Mam ochote gdzieś wyjechać, bo dość już mamy siedzenia w domu i nauki zdalnej

  Odpowiedz
 • 24 listopada 2020 o 21:10
  Permalink

  Hotel Zalewski miał być na Boże Narodzenie ale teraz? Może uda się chociaż Sylwestra spędzić nad morzem w spokojnej rodzinnej atmosferze. 🙁

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 08:14
  Permalink

  Polecam Amazonkę w Ciechocinku. Byliśmy tam rok temu, nie na sylwestra, ale i tak było wystrzałowo

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 12:30
  Permalink

  Ciekawe oferty, ale ze względu na nieciekawą sytuację poczekam z jakąkolwiek decyzją o wyjeździe. Niestety…

  Odpowiedz
  • 26 listopada 2020 o 12:33
   Permalink

   My też czekamy. Mieliśmy zaplanowaną wycieczkę między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, ale już 1 hotel nam odwołał rezerwację 🙁 może uda się wyjechać na jakimś spontanie nad morze, bo tam mamy zarezerwowany fajny ośrodek, ale tylko na 1 noc 🙁

   Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 12:39
  Permalink

  Świetna recenzja, na pewno skorzystam w przyszłym roku planując Sylwestra w Polsce!

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 15:54
  Permalink

  Dziękuję za ciekawa selekcje! Na pewno dostarcza wspaniale sylwestrowe wspomnienia! My na razie nie zadecydowaliśmy, gdzie spędzimy Nowy Rok. Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2020 o 19:50
  Permalink

  Chętnie spędziłabym Sylwestra nad morzem… albo gdziekolwiek poza domem. Ale kto wie, czy to w ogóle będzie w tym roku możliwe? Przepisy zmieniają się z nia na dzień, ale można sobie zapisać te adresy na przyszłość.

  Odpowiedz
  • 27 listopada 2020 o 12:40
   Permalink

   No właśnie, nic zaplanować nie można. My may zaplanowany więc… spontaniczny wyjazd 😉 Ale to między świętami a sylwestrem, sylwester w domu

   Odpowiedz
 • 27 listopada 2020 o 09:41
  Permalink

  W tym roku strach gdziekolwiek wyjeżdżać niestety. Z dziećmi czy bez, nie odważę się.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2020 o 10:18
  Permalink

  Ja w tym roku nie mam żadnych planów na sylwestra – lada moment będziemy się przeprowadzać, więc pewnie ten wieczór spędzę na rozpakowywaniu kartonów 😉

  Odpowiedz
 • 4 grudnia 2020 o 11:34
  Permalink

  Jestem pewien, ze hotele pozostaną zamknięte a imprez sylwestrowych 2020/21 nie będzie

  Odpowiedz
 • 4 grudnia 2020 o 19:20
  Permalink

  Ciekawe oferty, ale w tym roku raczej niemożliwe. Tegoroczny Sylwester kameralnie w domku i też będzie fajnie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *