Szkoły zamknięte do 17 stycznia

– Około 18 stycznia będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionki. Już teraz bardzo intensywnie pracujemy nad procesem dystrybucji. Jednak musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i utraconych miejsc pracy – powiedział dziś (w sobotę, 21 listopada) premier Mateusz Morawiecki.

Szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Wtedy nastąpi przerwa świąteczno-noworoczna, a zaraz po niej… ferie!

– Podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie, między 4 stycznia a 17 stycznia, by ruch turystyczny był jak najmniejszy – powiedział Morawiecki.

– Wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych będą takie same jak dotychczas. Nadal ten zasiłek opiekuńczy jest świadczony dla osób uprawnionych – powiedział premier.

Obostrzenia przedłużone

Od przyszłej soboty, 28 listopada, będą mogły działać placówki handlowe. A w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia, będą dwie niedziele handlowe – 13 i 20 grudnia. Placówki gastronomiczne i kulturalne, kina, teatry oraz siłownie i kluby fitness będą zamknięte aż do 27 grudnia.

Premier zaapelował też, żeby na święta nigdzie nie wyjeżdżać.

– Szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy; żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem – powiedział.

Tekst: KOM

Fot. PAP/Rafał Guz

One thought on “Szkoły zamknięte do 17 stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *