Mamkowe Miejsce: Alt Cafe w Gdyni

Jeśli chcesz zjeść coś dobrego i napić się kawy patrząc na bawiące się w najlepsze dzieci – wpadnij do Alt Cafe w Gdyni. To miejsce stworzone dla rodzin.

Sala zabaw zlokalizowana jest na półpiętrze, wystarczy wejść po kilku schodkach i pokonać bramkę bezpieczeństwa, która chroni najmłodszych klientów kawiarni. Dzieci mają tu przestrzeń na „trawce”, a rodzice nieco wyżej – przy stolikach, na miękkich kanapach. Są tu różnego rodzaju zabawki, bujaki, pojazdy i tor wyścigowy, klocki, domek ze zjeżdżalnią i kulki, czyli to, co maluchy lubią najbardziej.

W Alt Cafe można zjeść śniadanie (m.in. serwowana – cały dzień! – jest jajecznica), a także inne posiłki w ciągu dnia: pizze, sałatki, zupy i desery. Mojej Córci niezwykle posmakowała sałatka Parma z szynką parmeńską i oliwkami. Mnie urzekła pizza Extravaganza – na cieniutkim cieście, z mozarellą, gruszką, orzechami włoskimi i rukolą. Naprawdę pyszna! Co jeszcze zasługuje na wspomnienie, to kawa – Alt Cafe serwuje ziarna Arabiki z polskiej palarni Java Coffee.

Urzekł mnie też wystrój części „dla dorosłych” – na parterze, której nie uwieczniłam na zdjęciach. Ściany zdobią abstrakcyjne obrazy i grafiki młodego artysty Lecha Batora.

Alt Cafe organizuje urodziny dla dzieci, a także różne warsztaty, m.in. czytanie na dywanie czy… nauka żonglowania.

Jest też jeszcze jedna kwestia – toaleta. Przystosowana do potrzeb i dorosłych, i dzieci – z przewijakiem i schodkami do umywalki. To ostatnie to taki miły ukłon w stronę kilkulatków, którzy często mają problemy z umyciem rączek w toaletach w lokalach.

Oficjalnie nadajemy Alt Cafe tytuł „Mamkowego Miejsca”, a więc lokalu przyjaznego dzieciom i całym rodzinom. Kawiarnia mieści się przy ul. Legionów 112F/1 na osiedlu Altus w Gdyni.

Karolina O-M

***

Też prowadzisz Mamkowe Miejsce?

Zgłoś się do nas! Chętnie Cię odwiedzimy!

***
Jesteś Rodzicem, Ciocią, Wujkiem, Babcią lub Dziadkiem? Pracujesz z Dziećmi? Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! I od razu zapraszam do konkursu „Wybierz sobie prezent”!
***
Dla Użytkowników Facebooka:
Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo – serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. 
A może masz profil na Google+?
W takim razie wpadaj na konto Mamkowo!
A miłośników Instagrama zapraszam na profil Mamkowo.pl.

6 komentarzy do “Mamkowe Miejsce: Alt Cafe w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *