Możesz już wnioskować o 500+

W zeszłym roku sama zapomniałam o terminach, więc dziś piszę ku przypomnieniu: od 1 lutego można składać wnioski o 500+ na nowy okres rozliczeniowy.

Już można ubiegać się o świadczenie 500+ na okres od 1 czerwca. Zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od 1 czerwca do dnia 31 maja roku następnego. Bieżący okres rozliczeniowy rozpoczął się z początkiem czerwca 2022 r. i potrwa do końca maja tego roku.

Warto pamiętać, iż obsługą programu „Rodzina 500+” zajmuje się aktualnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek o świadczenie możemy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem: portalu PUE ZUS, aplikacji mZUS, portalu Ministerstwa Rodziny Emp@tia lub bankowości elektronicznej.

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia. Jeśli bowiem zawnioskujemy o świadczenie w maju, to wypłata powinna nastąpić do 31 lipca, jeśli w czerwcu – do 31 sierpnia, jeśli w lipcu – do 30 września 2023 r., a jeśli w sierpniu – do 31 października.

Fot. Canva

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *