Ostatni moment na zapisy na Świdnicki Ekspres Mikołajowy

Tylko do godz. 20.00 stowarzyszenie Mamy co kochamy przyjmuje zgłoszenia na Świdnicki Ekspres Mikołajowy, grę miejską zaplanowaną na sobotę, 16 grudnia, z której dochód zostanie przeznaczony w całości na finansowanie leczenia dziewięcioletniej świdniczanki – Blanki Żółkiewskiej, chorej na zespół Retta. Warto się zgłaszać, bo każda drużyna, która znajdzie Mikołaja, otrzyma od niego paczkę!

 

Świdnicki Ekspres Mikołajowy to impreza w ramach Świdnickiej Kolędy. Udział w grze może wziąć trzydzieści drużyn w składzie od dwóch do siedmiu osób (w tym od jednej do dwóch osób dorosłych). Wpisowe to cegiełka w kwocie co najmniej 10 zł na leczenie Blanki, którą będzie należało wpłacić w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy przy ul. Wewnętrznej 2 – zgłaszający się otrzymają o tym jeszcze informację na maila (zapisy tylko drogą mailową na adres: mamycokochamy@gmail.com – dziś do godz. 20.00).

 

 

Wpisowe od drużyn to co najmniej 10 złotych, ale liczymy na hojne datki – mówi Karolina Osińska-Marcińczyk ze stowarzyszenia. – Cały przychód z wpisowego zostanie przekazany Blance Żółkiewskiej, dziewczynce walczącej o życie. Zespół Retta pozbawił ją możliwości chodzenia, mówienia. Jest jednak szansa, że dzięki drogim lekom i rehabilitacji, Blanka odzyska część sprawności i będzie mogła cieszyć się życiem.

 

Dziękujemy za całą akcję – mówi Agata Żółkiewska, mama Blanki. – Jestem trochę zawstydzona, ale też tak bardzo pozytywnie doładowana. Ostatnio ciężki był czas i czuję dzięki Wam, że wracają mi siły do walki z tym świństwem, co wybrało sobie Blankę.

 

Przypominamy, że Blance każdy z nas może przekazać 1% podatku (w formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904, w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 16140 Żółkiewska Blanka). W każdej chwili możemy też wesprzeć jej leczenie wpłacając datki na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
16140 Żółkiewska Blanka darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Dziękujemy za zainteresowanie naszą zabawą, nie spodziewaliśmy się takiego pozytywnego odzewu – mówi Judyta Odachowska z Mamy co kochamy. – Gra polega na znalezieniu Mikołaja, który gdzieś się w naszej pięknej Świdnicy schował i czeka z worem pełnym prezentów na uczestników zabawy. Nasz Ekspres jest dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych i bez znaczenia czy byliśmy w tym roku grzeczni czy niegrzeczni, dla każdego coś się znajdzie. Zadania i zagadki nie są trudne, każdy sobie z nimi poradzi, a one poprowadzą uczestników do naszego Mikołaja, który niecierpliwie już czeka… Świdnicki Ekspres Mikołajowy to takie zmodyfikowane podchody.

 

Świdnicki Ekspres Mikołajowy powstaje przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz świdnickich firm i instytucji: Akademia Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju, Ale Heca, Bar Gar, Helen Doron, Kościół Pokoju, Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Miejska Biblioteka Publiczna, No Sugar Cafe oraz Stolgraf. Regulamin imprezy dostępny jest tu: http://mamycokochamy.blogspot.com/2017/11/swidnicki-ekspres-mikoajowy-regulamin.html

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *