Pomóż ratować serduszko Agatki Salamon

Trzylatka z Jaworzyny Śląskiej cierpi na wadę serca. Ratunkiem dla dziewczynki mogą być tylko dwie operacje serduszka w Boston Children’s Hospital. Możesz pomóc.

Agatka urodziła się 6 września 2019 r.

– To najpiękniejszy dzień w naszym życiu – opowiadają Ola i Patryk, rodzice dziewczynki. Dzidziuś miał 10 punktów w skali Apgar. Niestety. USG serduszka w dniu wypisu ze szpitala ukazało smutną prawdę. Agatka nie była zdrowa, miała nieprawidłowe połączenia przedsionkowo-komorowe.

Dziewczyna trafiła do specjalistycznego szpitala. Tam postawiono diagnozę: skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych.

– To wada serca, której towarzyszy blok przedsionkowo-komorowy, wada która prowadzi do niewydolności serduszka – mówią rodzice. – Był to dla nas szok… Zamiast radości z narodzin ogarnęła nas bezsilność oraz strach o przyszłość – dodają.

Agatka jest pod opieką poradni kardiologicznej, co trzy miesiące ma wykonywane badania holter, a także echo serca, EKG. Rodzice drżą o córeczkę. Nie wiedzą, czy np. Agatka przerwała zabawę tylko dlatego, że się najnormalniej w świecie zmęczyła, czy też dlatego, że dochodzi do zwolnienia akcji serca.

Jest nadzieja.

– Mamy szansę zoperować malutkie serduszko Agatki. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki, której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo-przedsionkowe. Pierwsza przygotuje lewą komorę serduszka do wyższej pracy i pobudzi ją do uzyskania odpowiedniej masy mięśniowej. Natomiast druga polega na całkowitej korekcji wady – tłumaczą Ola i Patryk. – Nie mamy dużo czasu. Agatka skończyła 3 latka i ze względu na specyfikę wady jest to ostateczny moment na poddanie się operacji, która została wyceniona na ponad 1 700 000 złotych, co przekracza to nasze możliwości finansowe… Tylko dzięki Waszej pomocy, Agatka ma szansę, by cieszyć się długim życiem w zdrowiu – dodają.

Jak można pomóc? Wystarczy wejść na https://www.siepomaga.pl/agata-salamon i wpłacić dowolny datek. Możesz też wspierać dziewczynkę podczas licytacji na grupie: https://www.facebook.com/groups/agatkowelove – każdy członek grupy może wystawić coś na licytacje (nie wystawiamy zwierząt; tylko legalne rzeczy). Wejdź na grupę i rozgość się. Możesz kupować i sprzedawać. Wszystko dla Agatki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *