BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Harper Drew. Dziennik katastrofy”

Kathy Weeks napisała powieść dla nastolatek w formie pamiętnika. A nawet dla młodszych czytelniczek, bo moja dziewięciolatka świetnie się bawiła czytając „Dziennik katastrofy”.

Harper Drew to nastolatka z dziwną rodziną. Jej starszy brat ma bzika na punkcie swoich włosów, a kiedy chciał zrobić vloga o deskorolce, to kupił… pół deskorolki. Jej tata to niezły fajtłapa. Mama wprost kocha centrum handlowe. Zresztą znajomi Harper też są co najmniej dziwni. Kiedy dziewczyna z klasą jechała na wycieczkę, kolega Edward spsikał sobie włosy czymś, do czego leciały muchy.

Wszystko zaczęło się pierwszego dnia wakacji, kiedy to Harper obchodzi urodziny. Jednak tegoroczne urodziny okazały się katastrofą. Tata wjechał w szlaban na parkingu centrum handlowego.

Katastrof było więcej. Gdy rodzina jechała na wakacje do Francji, rozbiła się ciężarówka z rybami. Wówczas okazało się, że tata ma fobię związaną z oczami ryb. W wynajętym pokoju były nietoperze, a mieszkająca po sąsiedzku lama Ester nasikała im na samochód.

Harper zawsze znajduje się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. A może czasem właściwym? To ona ugasiła wiadrem wody włosy bogatej koleżanki, choć nikt ognia nie widział, jedynie nasza bohaterka. Co mogłoby się stać, gdyby tam Harper nie było?

Książka jest napisana z humorem, nie ma tam dłużyzn. Jak mówi Emilka: „Cały czas coś się działo”. Moja córka polubiła Harper Drew, mogłaby zostać jej przyjaciółką.

Tytuł: „Harper Drew. Dziennik katastrofy”
Autor: Kathy Weeks
Ilustracje: Aleksei Bitskoff
Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *