W poszukiwaniu zimy…

Macie jakieś zimowe fotki z tego sezonu? My wreszcie tak. W grudniu przejechaliśmy całą Polskę, ale śnieg znaleźliśmy dopiero niedaleko od domu… Szukasz zimy? Zapraszamy do Andrzejówki.


Wokół schroniska PTTK Andrzejówka, położonego na Przełęczy Trzech Dolin pod szczytem Waligóry w Górach Suchych (tuż obok Wałbrzycha) leży sporo białego puchu. To miejsce ulubione przez okolicznych narciarzy, a także miłośników zjazdów na sankach. No i można tu po prostu ulepić bałwana.

Drewniany budynek stoi na wysokości 796 m n.p.m., mimo że tablica na elewacji mówi o 805 m. Schronisko to należy do najmłodszych w Sudetach (istnieje od 1933 r.). W 2017 r. Andrzejówka zwyciężyła w rankingu polskich schronisk górskich.

Choć Andrzejówka leży na wysokości ok. 800 m n.p.m. to temperatura tu często jest identyczna, jak na o ponad 100 m wyższych pobliskich szczytach. Przeciętnie jest tu ok. 7 st. C chłodniej niż na nizinach (np. we Wrocławiu)!

Jeśli więc szukacie zimy – polecamy Andrzejówkę. Ale dajcie znać w komentarzach, gdzie Wy zimę znaleźliście!

Karolina z Mamkowo.pl


***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! I od razu zapraszam do konkursu „Wybierz sobie prezent”! KONKURS TRWA DO PÓŁNOCY 31 GRUDNIA 2018!

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.
4 komentarze do “W poszukiwaniu zimy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *