Sylwester 2018/2019 pod chmurką w polskich miastach

Kiedyś lubiłam takie imprezy: masa ludzi, koncert, mróz, szampan… Dziś lubię je nieco mniej, ale może akurat Wy uwielbiacie, więc zebrałam dla Was propozycje polskich miast na ostatnią noc roku 2018.


Co się będzie działo w (nie tylko) największych miastach naszego kraju?

Warszawa – Sylwester z TVN

Stolica będzie witać Nowy Rok na Placu Bankowym z telewizją TVN. Wystąpią: Bajm, Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, zespół IRA, zespół Wilki, Anna Wyszkoni, Natalia Nykiel, Sarsa, Sound’n’Grace, Blue Cafe, Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska, Ania Karwan, Smolasty, Sławek Uniatowski. Imprezę poprowadzą Magda Mołek, Marcin Prokop, Filip Chajzer, Gabi Drzewiecka i Agustin Egurolla. Start imprezy o godz. 19.00. 

Gdańsk – witanie Nowego Roku w czterech miejscach

Tu się będzie działo – cztery imprezy dla Gdańszczan i przyjezdnych gości: Targ Węglowy, Chełm, Brzeźno, Park Oruński. Nie będzie pokazu sztucznych ogni, za to będą dzwony i melodia carillonu, a na Targu Węglowym – pokaz laserowy. Co i gdzie będzie się działo? Czerwone Gitary zagrają w Parku Oruńskim. Kapele Route 11 i Łąki Łan dadzą koncert w Jarze Wilanowskim na Chełmie. Hity dj’a C-Boola rozbrzmiewać będą w Brzeźnie przy molo. Zaś muzyką w wykonaniu Dj’a BezKsywy, a po godz. 22.00 zespołu Brathanki będzie rozbrzmiewał Targ Węglowy. Podczas nocy sylwestrowej zostaną podstawione specjalne sylwestrowe autobusy, dzięki którym będzie można skorzystać ze wszystkich atrakcji, przemieszczając się między sylwestrowymi scenami. Na dodatek na Targu Węglowym stanie telebim, na którym transmitowane będą wejścia na żywo z koncertów w pozostałych dzielnicach.

Kraków – Sylwester razy 3

Gród Kraka też zaplanował imprezy sylwestrowe w różnych miejscach. Quebonafide, Otsochodzi, Bokka, Kamp! i Flirtini wystąpią na scenie zlokalizowanej naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym w Krakowie. Na placu Wolnica mieszkańcy Krakowa będą się bawić przy dźwiękach szeroko rozumianej muzyki etnicznej. Aleja Róż to z kolei szalona prywatka w stylu lat 80. pod przewodnictwem DJ Vasila, to będzie impreza pod znakiem disco. Koncert na Rynku Głównym rozpocznie się o godz. 20.15 i potrwa do 2.00 w nocy, zaś zabawa przed scenami w Nowej Hucie i na Kazimierzu potrwa od godz. 21.00 do 1.00.

Poznań

Stolica Wielkopolski zaprasza na wspólne witanie nowego roku na placu Wolności. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie tu pięciu DJ’ów grających największe polskie i zagraniczne przeboje ostatnich dekad.

Gdynia – coś również dla dzieci

Gdynia przygotowała strefę dziecięcą, gdzie oprócz animacji i kreatywnych zabaw będzie możliwość pobrania specjalnych opasek identyfikacyjnych dla dzieci. Nie będzie pokazu fajerwerków, będzie natomiast pokaz laserowo-multimedialny z dźwiękową oprawą, a o północy ma wystąpić m.in. zespół bębniarzy. Sylwester będzie miał miejsce na skwerze Kościuszki, otwarcie bram zaplanowane jest na godz. 20.00, a koncerty rozpoczną się o godz. 21.00. Zagrają: gdyński zespół Kiev Office, artystka o pseudonimie Bovska oraz Tomasz Organek.

Wrocław z Y.M.C.A.

Zabawa na wrocławskim Rynku rozpocznie się od godz. 20.00. Wystąpią m.in. Natalia Lubrano, Aro Kłusowski, Anna Maria Mbayo, Daniel Moszczyński, Marta Kołodziejczyk, Mikołaj Woubishet, Kasia Mirowska oraz słynna amerykańska grupa Village People (szczególnie znana z hitu „Y.M.C.A.”).

Chorzów – Sylwester z Polsatem

Tym razem wielka górnośląska impreza sylwestrowa będzie miała miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na scenie pojawią się m.in.: Michał Szpak, Ewa Farna, Sławomir, Maryla Rodowicz, Michał Wiśniewski, Cleo, Enej, Feel, Grzegorz Hyży, Łobuzy, Ewelina Lisowska, Piersi, Mateusz Ziółko, The Show – A Tribute to Abba oraz Liz Mitchell z grupy Boney M. Imprezę poprowadzą Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Elżbieta Romanowska, Maciej Dowbor, Maciej Rock oraz Rafał Maserak. Start o godzinie 20.00. 

Zakopane – Sylwester z TVP

Telewizyjna Dwójka organizuje witanie Nowego Roku na górnej Równi Krupowej w Zakopanem. Podczas imprezy wystąpią m.in. Roksana Węgiel, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Sławomir i Kajra, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Ricchi e Poveri, duet Al Bano, Romina Power, Marcin Miller z zespołem Boys, Radosław Liszewski z zespołem Weekend, Komodo, Natalia Szroeder, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Papa D, Marcin Sójka, Michał Szczygieł. Całość poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan oraz Tomasz Kammel.

Macie w czym wybierać. Zawsze też można zasiąść przed TV i skacząc z kanału na kanał przemieszczać się między Warszawą, Chorzowem i Zakopanem 😉

Miłej zabawy!

Karolina z Mamkowo.pl
Foto: Canva


***

Myślę, że zainteresuje Cię oferta Sklepu Mamkowo – zabawki i artykuły dla dzieci! Zapraszam serdecznie na www.sklep.mamkowo.pl! I od razu zapraszam do konkursu „Wybierz sobie prezent”! KONKURS TRWA DO PÓŁNOCY 31 GRUDNIA 2018!

***

Do Użytkowników Facebooka: Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo –serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy. A może masz profil na Google+? W takim razie wpadaj na konto Mamkowo! Miłośników Instagrama zapraszam zaś na profil Mamkowo.pl.
7 komentarzy do “Sylwester 2018/2019 pod chmurką w polskich miastach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *