Warsztaty dla rodziców w Akademii Nauki w Świdnicy

W lutym rozpocznie się cykl warsztatów dla rodziców, jakie szykuje Akademia Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy. Pierwsze spotkanie pod hasłem „Bez korzeni nie ma skrzydeł”.

 

Każde dziecko ma potencjały i możliwości – mówi z pełnym przekonaniem Paweł Hoffman, psychoterapeuta i trener, który poprowadzi zajęcia. – Podczas tych warsztatów nauczymy się docierać do nich i je odkrywać. Poznamy różnicę między tzw. pozytywnym myśleniem, a rzeczywistym docieraniem do zasobów. To nasze wewnętrzne zasoby sprawiają, że mamy w życiu pasję, inspirację… Im bardziej jesteśmy w swoim „wewnętrznym skarbcu”, tym lepiej jesteśmy odbierani przez otoczenie. Dziecko, tylko wtedy, kiedy odkrywa swoje zasoby może pełniej rozwijać skrzydła… Psychologowie twierdzą, że docieranie do zasobów wewnętrznych dziecka, jest jedynym na dzień dzisiejszy sposobem przeciwdziałania uzależnieniom. Rodzice, którzy brali udział w tych warsztatach często stwierdzali, że nauczyli się patrzeć na dziecko przez pryzmat jego wewnętrznej siły.

 

Spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 24 lutego, na godz. 9.00 i 11.00 w świdnickiej Akademii Nauki (Rynek 38/3).

 

W marcu w Akademii odbędą się weekendowe warsztaty pod tytułem „Stres niszczy rodzicielstwo – odprężenie buduje relacje”.

 

Rodzicielstwo jest jedną z najważniejszych ról i jednocześnie wyjątkowym wyzwaniem – mówi Wojciech Gorzelanny, certyfikowany coach International Coach Federation, który wraz z Pawłem Hoffmanem będzie przez cały weekend pracował z rodzicami. – Dziecko przegląda się w rodzicu, odwzorowuje postawy i emocje. Uczy się ról społecznych i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Relacja między Tobą a dzieckiem/nastolatkiem, będzie miała odbicie w wielu jego relacjach i związkach w przyszłości. Znajomość i poruszanie się w świecie emocji, stwarza więcej naturalnej przestrzeni, w której znika bezradność i napięcie. Pojawia się więcej zrozumienia i odprężenia. Dzięki temu dasz swojemu dziecku więcej samodzielności i odpowiedzialności a sobie spokoju i satysfakcji.

 

Zajęcia będą trwały w sumie 12 godzin. – W trakcie warsztatów rodzice poznają i zrozumieją w praktyce etapy rozwoju swojego dziecka, nauczą się z nim komunikować i rozwiną swoje kompetencje rodzicielskie – mówi Katarzyna Bryndza, trenerka z Akademii Nauki w Świdnicy. – Ważna będzie również świadoma praca z emocjami w relacji z dzieckiem, a także poznanie… naturalnego BHP emocji.

 

Warsztaty weekendowe zaplanowane są na dni 3-4 marca.

 

W kwietniu zaś Akademia zaprosi na kolejne darmowe zajęcia pod hasłem „Indywidualne wzorce myślenia”. Podczas nich rodzice poznają odpowiedź na pytanie, dlaczego jedne dzieci czytają bardzo sprawnie, a inne mają z tym problemy, dlaczego jedne zapamiętują wszystko z lekcji, a inne nie mają pojęcia o tym, co było powiedziane w szkole.

 

Podczas spotkania odkryją Państwo, jakim Wzorcem Myślenia posługuje się wasze Dziecko, ale również partner życiowy czy szef! – mówi prowadzący Paweł Hoffman.

 

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia.

 

Na wszystkich warsztatach liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy (tel. 508 383 418, kontakt@akademianaukiswidnica.pl).

 

Tekst: Akademia Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy

Foto: Karolina Osińska-Marcińczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *