WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Zabawa nauką i to na całego. Z moimi Maluchami spędziłam tam cztery godziny, a jeszcze wszystkiego nie obejrzeliśmy, nie wypróbowaliśmy. Jeśli więc masz zamiar odwiedzić to miejsce, to moja dobra rada brzmi: zarezerwuj sobie co najmniej pół dnia. Albo i cały.

Nazwa tego centrum jest jak najbardziej trafiona. W Experymencie możesz eksplorować rzeczywistość za pomocą eksperymentów właśnie. I to jest świetna zabawa! Nawet dla dzieci w wieku żłobkowo-przedszkolnym, jak moje. Moje Dzieciaki z zapałem szczotkowały zęby ogromnej szczęki, odkrywały spod piasku kości dinozaurów i „sklejały” ze sobą metalowe nakrętki (za pomocą siły magnesu).

Zaraz po wejściu na teren ekspozycji moje Dzieci oddały się grze, w której najważniejszy był refleks (jest wersja mini dla mniejszych graczy i maxi dla większych). Chwilę później (jak już odciągnęłam Dzieciaki od gry), poznawaliśmy zasady defibrylacji i resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wiedza bardzo potrzebna w każdym wieku!

Stanowiska w Experymencie są zaprojektowane w sposób interaktywny. Zwiedzający mogą sami, w bezpiecznych warunkach, przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. I tak na przykład kręcąc kołami wózka inwalidzkiego możemy przekonać się, ile potrzeba naszej energii, by zapalić różne typy żarówek: LED, energooszczędną i żarową. Możemy też przekonać się, jak słyszą nietoperze. I poczuć się jak na wykopaliskach archeologicznych.

W centrum wiele też dowiemy się o zwierzętach. Poznamy ich tropy, a także cechy, które pozwalają im na życie w danym środowisku. Możemy wejść do pomieszczenia, w którym symulowane jest trzęsienie ziemi, a także samemu poruszać makietą płyt tektonicznych. Usłyszymy śpiew różnych ptaków i nauczymy się je odróżniać.

Dowiemy się także o funkcjonowaniu ciała ludzkiego. Poznamy właściwości dźwięku, wody, magnesu.

I to, na czego punkcie mam hopla: dowiemy się, jakie aktywności i jedzenie są dobre dla naszego serca, a jakie złe. Moja Córcia szybko załapała, co i jak, popatrzcie tylko na fotki poniżej:

I jeszcze eksperymenty ze złudzeniem optycznym… Popatrzcie tylko, jak nam się rozmiary pozmieniały.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to Instytucja kultury mieszcząca się przy Al. Zwycięstwa 96/98. Po szczegółowe informacje zapraszam na stronę Experymentu.

Tekst i foto: KOM

***
Dla Użytkowników Facebooka:
Nie chcesz przegapić żadnego wpisu na Mamkowo? Kliknij „Lubię to!” na moim fanpage: Mamkowo – serwis dla rodziców (wcale nie musisz być rodzicem, ale możesz, nie zabronię Ci tego). Od razu rzutem na taśmę zapraszam do mamkowej grupy.
A może masz profil na Google+?
W takim razie wpadaj na konto Mamkowo!
A miłośników Instagrama zapraszam na profil Mamkowo.pl.

5 komentarzy do “WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *