WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Kompleks Świętokrzyska Polana

Nie spodziewałam się, że w Górach Świętokrzyskich w jednym miejscu znajdziemy aż tyle różnorodnych atrakcji. Kompleks Świętokrzyska Polana to oceanarium, kraina zabawy z dmuchańcami i nie tylko, wystawa entomologiczna, park miniatur oraz park linowy. Jest tu też basen i strefa SPA. Zabawa, relaks i nauka dla całej rodziny.

Niedaleko Kielc, w malutkich Chrustach, mieści się Kompleks Świętokrzyska Polana. Wizytę tu rozpoczęliśmy od odwiedzenia sklepiku z pamiątkami (nieźle zaopatrzonego, dzieci wybrały sobie po maskotce). Tu dzieciaki dostały zielone opaski, które uprawniały je do nielimitowanej zabawy.

Pierwszym punktem na mapie naszej wycieczki była Oceanika. Miejsce niezwykłe. Pawie 300 tysięcy litrów wody, ponad 500 gatunków zwierząt i przewodnik Antoni, który sypał sucharami jak z rękawa. Ale nie tylko sucharami, bo również masą ciekawostek i faktów z życia pod powierzchnią wody. Zobaczyliśmy m.in. rekina i piranie, mogliśmy też nakarmić rybki. Podziwiać mogliśmy rybę, która przynosi szczęście w biznesie i małe błazenki, czyli „Nemo”. A wszystko w akwariach, które odtwarzają 13 biotopów z całego świata – wód rzek, jezior, mórz i oceanów całej Ziemi.

Teraz przyszedł czas na zabawę. Moim dzieciom najbardziej spodobało się szaleństwo w aquarollerze. To wielki dmuchany walce, w którym mogły poczuć się jak chomiki w karuzeli. I to na wodzie. Na wodzie też można było popływać małymi łódeczkami. Oprócz tego na dzieci czekało euro bungee i najważniejsze: dmuchańce. Ich strefa przyciąga dzieci jak magnes. A podczas gdy one skaczą i wariują, rodzice mogą posiedzieć i odsapnąć na leżaczkach. W strefie dmuchańców jest też karuzela, jak w wesołym miasteczku.

Po szaleństwie na dmuchanych ogromniastych zabawkach ruszyliśmy do parku miniatur. Tu podziwiać mogliśmy miniatury zabytków z okolic.

Na koniec zostawiliśmy sobie wystawę „Fascynujący świat owadów”. Było naprawdę fascynująco. Na początek okazy zasuszonych motyli i innych wielonożnych stworzeń, które wciągnęły nas. I myślałam, że na tym zakończy się nasze zwiedzanie. A tu przewodniczka zaczęła wyciągać z terrariów ogromne owady i dawać je potrzymać dzieciom! Ileż emocji.

Kompleks Świętokrzyska Polana to miejsce, na które warto zarezerwować sobie cały dzień. Oto strona internetowa tego miejsca: KLIK. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *