Zapowiedzi: Świdnica na rowery!

Ten weekend w Świdnicy przebiegnie pod znakiem dwóch kółek. Mieszkańcy wspólnie ustanowią rekord w 24-godzinnej jedzie na rowerze stacjonarnym, przejadą się ośmiokilometrowym rajdem rowerowym po mieście i wezmą udział w rowerowym pikniku rodzinnym z pokazami treningów fitness.

Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu – mówią organizatorzy. W sobotę, 18 czerwca, o godz. 10.00 rozpocznie się ustanawianie rekordu w Galerii Świdnickiej (kręcenie zakończy się w niedzielę, 19 czerwca, o godz. 10.00). Dla najmłodszych zostały przygotowane animacje.

W niedzielę, 19 czerwca, sprzed Urzędu Miejskiego w Świdnicy o godz. 10.00 wyruszy przez miasto rajd rowerowy. Uczestnicy rajdu pokonają dystans około 8 km w asyście policji i straży miejskiej.

Finalnym punktem rekreacyjnej przejażdżki przez nasze miasto, do której zachęcamy także rodziny z dziećmi, będzie dojazd na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówią organizatorzy. – Tam, na wszystkich – małych i dużych rowerzystów, a także mieszkańców, którzy nie jeżdżą na rowerze, a są fanami zdrowego stylu życia lub chcą zmienić swoje życie na zdrowsze – zostanie zorganizowany rodzinny piknik. W jego programie znajdują się pokazy i wspólne treningi fitness: (dla uczestników zalecany strój sportowy) step, trening crossfitowy, atak na brzuch, tabata, piloxing, zumba, miasteczko sportowe dla dzieci, rowerowy tor przeszkód, prezentacje sprzętu rowerowego, znakowanie rowerów, poczęstunek dla uczestników (ogródek owocowo – warzywny, grill), wyróżnienie uczestników akcji „Rower Pomaga” i wręczenie roweru dla dziecka oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie smacznych i zdrowych oraz darmowych przekąsek. Zapraszamy!

świdnica_na_rowery

***

Zgłoszenia chętnych do wykręcenia rekordu Świdnicy przez formularz: https://docs.google.com/…/1bJWDhF42SiqnxHmSwoImHuj…/viewform

KOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *