Dzieci cierpią podczas prac polowych

Wakacje to czas prac w polu. To też czas, kiedy wiele dzieci mieszkających i przebywających na wsiach ulega wypadkom. Postarajmy się, aby było ich jak najmniej!

W sobotę, 20 lipca, do tragicznego wypadku traktora doszło na polu w Mikołowie. 81-letni mężczyzna jechał pojazdem z 8-letnim wnuczkiem. W pewnym momencie traktor się wywrócił, obaj z niego wypadli. Maszyna przygniotła obydwu. Prawdopodobnie to mocno załadowana przyczepa pociągnęła traktor na pochyłości terenu. Dziadek zginął na miejscu, wnuczek z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Do tragicznego wypadku doszło także na polu w miejscowości Zachorzów w gminie Sławno. Podczas zbiórki słomy z pola 90-latek spadł z przyczepy wprost pod koła drugiej przyczepy. Mężczyzna został przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi i tam zmarł mimo wysiłków lekarzy.

– Pamiętajmy, aby nie dopuścić dzieci do przebywania w zasięgu pracy maszyn – przypomina . asp. sztab. Radosław Gwis z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji – Osoby dorosłe obsługujące sprzęt powinny być trzeźwe i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi – zaznaczył.

Do rolników apeluje też minister Bożena Borys-Szopa z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: – Bądźcie odpowiedzialni za siebie i osoby, które sezonowo zatrudniacie do zbiorów. Dla dzieci i młodzieży najbliższe miesiące są i powinny być czasem beztroskich i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Niestety co roku dochodzi do wypadków z udziałem nieletnich – odnotowano przypadki okaleczeń dzieci i młodzieży przez maszyny rolnicze. Skutki braku odpowiedzialnych decyzji dorosłych są nieodwracalne. Tymczasem wielu tych dramatów można by uniknąć. Stosujmy się do przepisów prawa pracy, norm społecznych oraz moralnych i dbajmy o naszych najmłodszych.

KOM
Fot. Canva

Zaciekawiło Cię to? Proszę podaj dalej!
error

Jedna myśl na temat “Dzieci cierpią podczas prac polowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *