Ferie 2018

Lada dzień w niektórych województwach rozpoczną się ferie zimowe. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie wyślesz dzieci lub gdzie pojedziecie całą rodziną – to dla Ciebie poradnik „Ferie 2018 last minute”.

W góry czy nad morze?

Hotele w całej Polsce szykują się na zimowe ferie. I przygotowują specjalne oferty.

Vital & SPA Resort Szarotka w Zieleńcu (relację z pobytu w tym hotelu możesz przeczytać tutaj) położony jest na stoku, więc to przede wszystkim świetna baza noclegowa dla narciarzy (ale nie tylko). Goście hotelowi mają dostęp do kompleksu basenowego, jacuzzi, saun oraz urządzeń fitness oraz do „narciarni” z suszarkami do butów. Maluchy mogą bawić się w pokoju zabaw z animatorką, w sali zabaw są zabawki, gry planszowe oraz basen z kulkami. A te trochę większe mają możliwość udziału w zawodach narciarsko-snowboardowych.

Z kolei Marena Spa w Międzywodziu oferuje pakiet pobytowy Zimowe Szaleństwo. – W okresie ferii przygotujemy dla naszych gości tygodniowy harmonogram, powtarzający się w kolejnych tygodniach ferii, obejmujący m.in. ogniska z pieczeniem kiełbasek i gorącą czekoladą, warsztaty kulinarne dla najmłodszych, wieczory z muzyką na żywo, warsztaty pielęgnacyjno-makijażowe dla dorosłych, spotkania i zabawy z klaunami dla dzieci, bajkowe projekcje dla dzieci, foto-budkę i inne – mówi Piotr Rodziejczak z Mareny Spa.

A może na morzu?

Stena Line proponuje ferie na statku. Rejs pod hasłem „W krainie zimowej zabawy” to cały dzień na promie wypełniony kreatywnymi zadaniami: gry i zabawy w zimowym klimacie, bitwa na śnieżki, slalom saniami, wyścigi w nartach i… Zimowa Olimpiada Sportów Dziwnych oraz Magiczny Teatr Baniek Mydlanych.

Lub na koniach

W Tatrach, 15 km od Zakopanego, obozy konne prowadzi Anna Loving. Zapewnia konia lub kucyka z charakterem pod opiekę oraz do sześciu godzin zajęć dziennie (godzina treningu w siodle lub wyjazd w teren z widokami na Tatry, karmienie, czyszczenie, wyprowadzanie na łąki, zabawy z końmi, spacery do lasu, nauka sztuczek, lonżowanie, natural, praca z ziemi, skoki luzem, masaż koni i podstawy woltyżerki). – Mam jeszcze wolne miejsca w styczniu – mówi Anna. Znaleźć ją można na Facebooku: Konie w Tatrach.

Albo pośród dzikich zwierząt…

Jak co roku w Starym ZOO do dyspozycji dzieci będą wtorki i czwartki ferii (a więc 13, 15, 20 i 22 lutego), tematem przewodnim będą ptaki – każdego dnia inne zagadnienie (pióra, jaja, gniazda, lot) – mówi Joanna Piechorowska ze Starego ZOO w Poznaniu. – Będą to zajęcia dla osób indywidualnych (dzieci, oczywiście z rodzicami), w pozostałe dni ferii umawiamy grup zorganizowane. Na zajęcia w Starym ZOO trzeba się będzie zapisać, zapisy ogłosimy w przyszłym tygodniu.

Nowe ZOO także przygotowuje specjalne zajęcia dla rodzin z dziećmi w czasie ferii. – Na spotkania zapraszamy w poniedziałki, środy i soboty(10, 12, 14, 17, 19, 21, 24 lutego) o godz. 10. Zajęcia obejmować będą zimowy spacer po ZOO oraz spotkanie oko w oko z naszymi słoniami – mówi Mateusz Zarębski z Nowego ZOO w Poznaniu. – Zajęcia są bezpłatne, warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu do ZOO. Zapisy ruszą od przyszłego tygodnia.

 

***

To tylko oczywiście część propozycji. Jeśli nie wybieracie się nigdzie poza miasto, sprawdźcie ofertę ośrodków kultury, bibliotek, muzeów itp. W ferie dzieci nie powinny się nudzić!

Karolina O-M

 

PS. Rozpiska feryjna – kiedy odpoczywają uczniowie z poszczególnych województw – tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *