BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Atlas obrazkowy” z okienkami

Marzyłam o takiej książce! – wykrzyknęła moja czterolatka, gdy od babci dostała pierwszą w swoim życiu pozycję z okienkami: „Atlas obrazkowy” z ogromnym plakatem z mapą świata.

 

Nie wiedziałam, że odkrywanie okienek będzie aż taką frajdą dla dziecka. Zaraz więc po zachwycie atlasem zakupiłam kolejne okienkowe książeczki.

 

Dzięki „Atlasowi obrazkowemu” dowiadujemy się, czym w ogóle jest atlas, jak wyglądają poszczególne kontynenty i jakie zwierzęta na nich żyją. Poznajemy największe państwa, miasta i zwierzęta lądowe… A także najdłuższe rzeki i najwyższe góry.

 

 

Polskę na mapie Europy wyróżniają rysunki… świń i kapusty. Niestety nie załapaliśmy się na otwierane okienko, za to sporą część naszego kraju zajmuje okienko z zabytkami czeskiej Pragi. Na dołączonej do atlasu mapie politycznej świata Polska jest już w całej okazałości. Pod mapą mamy 195 flag niepodległych państw.

 

Choć na książce zaznaczone jest, że nie nadaje się dla dzieci do lat trzech, to mój dwulatek też lubi przeglądać atlas. Muszę go tylko pilnować, żeby nie pourywał okienek.

 

Książka jest ładnie wydana, ma grube karty, mam nadzieję, że posłuży lata.

 

 

Czy to będzie początek miłości moich dzieci do geografii? Oby.

 

Tytuł: Atlas obrazkowy
Autor: Alex Frith
Ilustracje: Kate Leake
Wydawnictwo: FK Olesiejuk
Rok wydania: 2017

 

Karolina O-M

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *