WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Białe szaleństwo na Dzikowcu

Nieopodal Wałbrzycha stoi stroma góra – Dzikowiec, która w zimie jest rajem dla narciarzy, a latem – paralotniarzy. Są tu świetne trasy rowerowe i do narciarstwa biegowego. Wyciągi. No i wieża widokowa.

 

Na wieżę tym razem się nie wybraliśmy. Pojechaliśmy do Boguszowa-Gorc z dziećmi zobaczyć trochę śniegu (u nas pod domem próżno go szukać).

 

 

Dzikowiec Wielki ma wysokość 836 m n.p.m. Szczyt ten znajduje się w północno-zachodniej części Gór Kamiennych, na obszarze Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich, około 3,4 km na południe od centrum miejscowości Boguszów-Gorce. Na północno-wschodnim zboczu położony jest Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Góra Dzikowiec”. Mieści się tu restauracja, są też pokoje gościnne.

 

 

Dzikowiec ma pochodzenie wulkaniczne i ostry kształt podobny do stromej kopuły. Z jego szczytu roztacza się rozległy widok na Kotlinę Wałbrzyską. Przy dobrej widoczności można stąd podziwiać tereny od Śnieżnika po Śnieżkę. Na stromych zboczach resztki śniegu zalegają nawet w maju.

 

Niedawno na szczycie otwarto wieżę widokową, która powstała na planie kwadratu 8×8 metrów. Wstęp na nią jest bezpłatny.

 

Kolej linowa krzesełkowa jest czynna w sezonie zimowym oraz w weekendy sezonu letniego. W sezonie zimowym czynny jest też wyciąg orczykowy.

 

 

KOM

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *