Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Poradnik (głównie) dla panów

Wielkie święto pań przed nami. Kiedyś kojarzące się z goździkami i rajstopami, dziś coraz częściej – niestety – z tulipanem w celofanie kupionym naprędce w markecie… – Mam klientów, którzy i w dzisiejszych czasach kupują goździki – mówi florystka Marylka Suchy. Komu więc goździka? A komu naręcze tulipanów? I czy kolor kwiatka ma znaczenie? Przewodnik dla mało zorientowanych.

 

Kwiaciarki zacierają ręce przed Dniem Kobiet – bo mają je urobione po pachy przy szykowaniu bukietów, kompozycji, flowerboxów. Markety też szykują się na to święto – zamawiając tony kiepskiej jakości tulipanów i owijając je w celofaniki. Oczywiście – możesz kupić wybrance swojego serca kwiatka przy kasie przy okazji zakupów, ale czy to będzie rzeczywiście prezent od serca?

 

Polecam kwiaty z dobrych kwiaciarni – podkreśla Marylka Suchy. – Od tych z marketów różnią się one jakością, trwałością, wielkością, wyglądem.

 

Co więc kupować kobietom 8 marca? – Wiosenne wielkie kolorowe bukiety – mówi florystka. No dobrze, ale nie każdego stać… – Niech więc to będzie jeden kwiatek, a pięknie podany – dodaje Marylka.

 

Jakie kwiaty wybierać?

 

Dziś Dzień Kobiet to takie „święto tulipana”. Kwiat ten to deklaracja uczuć. Oczywiście możemy się również zdecydować na ponadczasową różę – jej znaczenie to „wszystko dla Ciebie”. Gerbery z kolei oznaczają hołd, głębokość uczuć – w sam raz więc jest to kwiat na przykład dla mamy, teściowej, szefowej. A co z tymi nieszczęsnymi goździkami?

 

Kupują je wciąż i starsi, i młodsi – mówi florystka. Czasem jest to podarek zupełnie na poważnie, ale jest też grupa panów, którzy goździki kupują po złości – najczęściej koleżankom z pracy. Proszą do kwiatka o tandetną wstążeczkę i maszerują kupić jeszcze rajstopy, żeby było „jak za starych, dobrych czasów”.

 

Jakich kwiatów nie kupować?

 

Anturium – odpowiada zdecydowanie Marylka Suchy. – To tak zwany „język teściowej”.

 

Kwiat ten, niedawno bardzo popularny jako prezent na imieniny (przede wszystkim ze względu na swoją „trwałość”), był latami kojarzony ze śmiercią. Oznacza on hołd, ale obecnie polecany jest bardziej na uroczystości państwowe niż na podarek dla bliskiej osoby.

 

Kolor ma znaczenie!

 

Czerwień jest ponadczasowa, w domyśle oznacza miłość, ale jeśli wręczymy czerwonego tulipana koleżance z pracy, nie jest to wcale równoznaczne z oświadczynami 😉 – Najmocniejszy jest żółty tulipan – mówi Marylka. I choć żółć to kolor zazdrości, to jest to też barwa niesłychanie wiosenna, radosna. Na Dzień Kobiet jak znalazł.

 

Kolor biały to szacunek i czyste zamiary, błękitny – wieczność, a różowy – przyjaźń. Obdarowując ukochaną uważajmy z barwą pomarańczową – oznacza ona zdradę. Jednak jeśli jest to ulubiony kolor Twojej Pani, to nie przejmuj się przesądami i kup pomarańczowe kwiaty!

 

KOM

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *