WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Stare ZOO w Poznaniu

Od XIX wieku w centrum Poznania funkcjonuje ogród zoologiczny, od kilku lat wstęp na jego teren jest bezpłatny! Przy okazji wycieczki do stolicy Wielkopolski grzechem byłoby nie odwiedzenie Starego ZOO.

 

Do Starego ZOO zawitaliśmy w styczniu, więc części zwierząt nie było nam dane zobaczyć, bo np. jak skunksy schowały się w cieplutkim miejscu i sobie smacznie spały. Za to zobaczyliśmy np. domek dla biedronek.

 

 

I piękne ptaki, jak ten koroniec plamoczuby.

 

 

W ZOO jest sporo zwierząt gospodarskich, jak króliki (również olbrzymy), kozy czy owce.

 

 

W zabytkowym budynku starej ptaszarnii od 2017 r. prezentowana jest ekspozycja tamaryn złotorękich i tamaryn białoczubych, które są dość ciekawskie.

 

 

Wrażenie na nas zrobił majestatyczny Samuel z gatunku nandu szare.

 

 

W ogóle sympatyczne jest, że w Starym ZOO na tabliczkach możemy przeczytać imiona zwierząt – jak tej milutkiej pary osiołków.

 

 

Włochatemu bydłu nie straszne zimno…

 

 

…za to zwierzęta zmiennocieplne ukryte są w specjalnym pawilonie, do którego wejście jest biletowane. W Pawilonie Zwierząt Zmiennocieplnych prezentowane są gady, płazy i ryby. Zobaczymy tu m. in. egzotyczne jaskrawo ubarwione drzewołazy i gigantyczne żaby – kurczaki górskie), a także barwne ryby raf koralowych.

 

 

Można tu podziwiać i maleńkie żabki, i trochę większe ropuchy… Są tu kajmany okularowe, kilkumetrowe pytony tygrysie i jadowite jaszczurki – helodermy meksykańskie…

 

 

…ale też zagrożone wyginięciem warany z Komodo, największe jaszczurki świata.

 

 

Stare ZOO mieści się przy ul. Zwierzynieckiej 19 w Poznaniu. Wstęp do ogrodu jest wolny, a do Pawilonu Zwierząt Zmiennocieplnych kosztuje 8 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy).

 

 

ZOO jest czynne od listopada do lutego w godz. 9.00-16.00, od kwietnia do września w godz. 9.00-19.00, a w marcu i październiku – w godz. 9.00-17.00.

 

 

Tekst i foto: Karolina Osińska-Marcińczyk

 

 

7 komentarzy do “WYCIECZKI MAMKOWO.PL: Stare ZOO w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *