Mamkowe Miejsce: Dzieciolada we Wrocławiu

Klubokawiarnia z miejscem dla maluszków i dla nieco starszych dzieciaków kusi kawą, naleśnikami, ciastami i koktajlami. To najdłużej działające tego typu miejsce w okolicy. Odwiedziliśmy Dziecioladę przy okazji wyprawy do stolicy Dolnego Śląska.

 

Dzieci od razu pognały do małpiego gaju. Czterolatka śmigała po wszystkich poziomach i z werwą zjeżdżała ze zjeżdżalni, by po chwili zanurkować w kulkach. Małpi gaj jest przeznaczony dla dzieci w wieku 2-12 lat. Jest to konstrukcja zabawowa z torami przeszkód. Pół godziny zabawy kosztuje 5 zł, a godzina 8 zł. Pozostałe atrakcje Dzieciolady są darmowe.

 

 

 

Dwulatek grasował po dolnej kondygnacji, bo jeszcze kilku centymetrów mu brakowało, żeby wspiąć się wyżej. Po chwili zajął się zabawkami w strefie malucha.

 

 

Tam też niedługo dołączyła do niego siostra. Choć dzieciom powiedzieliśmy, że idziemy do Dzieciolady na deser, to żadne z nich przez pierwsze pół godziny nawet nie zawołało, że chce coś zjeść. Tak były zaaferowane zabawą.

 

 

W Dziecioladzie można spędzić sporo czasu. Oprócz zabawek są też książeczki, które można dzieciakom poczytać.

 

 

No i jest też bar. A tam smakołyki, jak naleśnik z „fitnutellą”, czyli bananem z kakao. Można je zamówić z mąki pszennej lub z gryczanej- w wersji na słodko lub na wykwintnie.

 

 

Są też smakowite ciasta.

 

 

No i coś, co ja i moje dzieci uwielbiamy: koktajle.

 

 

W Dziecioladzie praktycznie codziennie odbywają się zajęcia dla dzieci, to na przykład „Klub Dzieciolady”, czyli zabawa, nauka, rozwój i integracja w grupie; a także m.in. balet, rytmika, czy język angielski. Można zarezerwować lokal na wyłączność i urządzić tu urodziny pociechy, a nawet takie uroczystości, jak przyjęcie z okazji chrztu.

 

Co ważne, do lokalu prowadzi podjazd dla wózków, w środku znajduje się przewijak oraz miejsce do karmienia piersią.

 

Oficjalnie nadajemy Dziecioladzie tytuł „Mamkowego Miejsca”, a więc lokalu przyjaznego dzieciom i całym rodzinom. Klubokawiarnia mieści się przy ul. Skrzydlatej 21a/1b we Wrocławiu.

 

 

Karolina O-M

 

 

 

 

One thought on “Mamkowe Miejsce: Dzieciolada we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *