A może… zostań eBiznesMamą

Chciałabyś pracować z domu? Prowadzić sklep internetowy? Sprzedawać swoje rękodzieło, a może produkty, których w ogóle nie musisz posiadać… I wcale z nimi nie latać na pocztę. Czy to możliwe?

 

Tak! Odpowiedzią jest dropshipping, czyli taki model prowadzenia sprzedaży w internecie, w którym proces wysyłki jest przeniesiony na dostawcę. W skrócie: zamawiasz towar z hurtowni, w momencie, gdy klient zamawia go u Ciebie. I dostawca bezpośrednio przesyła zakup konsumentowi.

 

O takim modelu biznesu mówiono na evencie pod hasłem „Zostań eBiznesMamą” w Starej Kopalni w Wałbrzychu, zorganizowanym przez firmę RedCart zajmującą się tworzeniem sklepów internetowych. Ideę przedstawił Tomasz Cincio, dyrektor marketingu i sprzedaży w RedCart. I wyliczył zalety takiego rozwiązania: niskie koszty początkowe, niewielkie koszty prowadzenia firmy, brak magazynu, brak inwestycji w towar i brak ryzyka finansowego.

 

 

Oczywiście nie może być mowy o powodzeniu takiego biznesu bez odpowiedniej reklamy i promocji. – Stwórz własną markę online – zachęcała Marzena Szczegielniak, specjalistka ds. marketingu w RedCart. Jak to zrobić? Najlepiej stać się ekspertem w swojej dziedzinie i zaistnieć w mediach społecznościowych.

 

 

Na evencie spotkały się mamy (i nie tylko mamy) z Wałbrzycha i okolic. Nie zabrakło pogawędki o tym, skąd można pozyskać środki na biznes – o dotacjach z urzędu pracy mówiła Aleksandra Gniazdowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu. Zaprezentowali się też przedsiębiorcy – Daniel Stopyra prowadzący sklep w dropshippingu i przedsiębiorcza mama Ewelina Małecka-Gad. RedCart obiecuje, że podobne spotkania zorganizuje w innych miejscach w kraju.

 

 

Karolina O-M

 

 

5 komentarzy do “A może… zostań eBiznesMamą

 • 29 stycznia 2018 o 14:36
  Permalink

  Nie słyszałam o takiej możliwości. Muszę poczytać o tym więcej! Dobrze się czegoś nowego dowiedzieć! 🙂

  Odpowiedz
  • 29 stycznia 2018 o 15:10
   Permalink

   Świetna sprawa, a przynajmniej tak to wygląda. Też zgłębiam temat 😉

   Odpowiedz
 • 29 stycznia 2018 o 14:51
  Permalink

  Dropshopping to ostatnio co raz bardziej popularny temat – Nic w tym dziwnego, ponieważ jako model biznesowy jest bardzo ciekawy 😉

  Odpowiedz
  • 29 stycznia 2018 o 15:09
   Permalink

   Tak, też jestem nim bardzo zainteresowana

   Odpowiedz
 • 29 stycznia 2018 o 16:20
  Permalink

  Myślę, że dropshipping to przyszłość sprzedaży online i szansa dla wielu, którzy bardzo chcą rozwinąć sprzedaż, a nie posiadają ku temu odpowiedniego zaplecza i infrastruktury.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *