1% 2019: Ignacy Buczma

Aż trudno uwierzyć, ale zupełnie zdrowy chłopczyk pewnego wieczora położył się spać, a rano wstał z niedowładem ręki. Od ponad dwóch lat rodzice Ignasia walczą o jego sprawność.


To był poranek 24 września 2016 r. Rodzice szybko zawieźli Ignasia z niesprawną rączką do świdnickiego szpitala, skąd chłopiec pojechał szybko karetką na oddział neurologii we Wrocławiu. Okazało się, że to zapalenie rdzenia kręgowego i splotu barkowego lewego. – To schorzenie spowodowało niedowład wiotki lewej ręki. Po trzech i pół tygodnia na oddziale neurologicznym rozpoczęła się rehabilitacja Ignacego – opowiada jego mama, Anna.

Niestety uszkodzone nerwy regenerują się bardzo powoli. – Ignacy, dziś już sześcio- i pół letni chłopiec dzielnie znosi trudy codziennej rehabilitacji. Dzielnie znosi również wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. A tych od początku choroby zaliczył już siedem – opowiada Anna Buczma, która w tej chwili przebywa z synkiem na dwutygodniowym turnusie w ośrodku rehabilitacyjnym Neuron w Bydgoszczy. Sześciolatek codziennie bacznie ćwiczy pod okiem fachowych i doświadczonych terapeutów. Codziennie cztery i pół godziny ćwiczeń i zabiegów po to, aby usprawnić niewładną rękę. Koszty takiego intensywnego turnusu nie są małe, cena to 5900 zł. Właśnie dlatego rodzice zdecydowali się prosić o oddanie 1% podatku na rzecz Ignacego. I dzięki właśnie takiej prośbie Ignacy może w tej chwili dzielnie ćwiczyć walcząc o poprawę swojej sprawności, na szczęście zapału mu nie brakuje. Ten mądry chłopiec wie, że tylko dzięki ciężkim i długim ćwiczeniom, ma szansę na poprawę swojego stanu.

Jak pomóc Ignasiowi? Wystarczy wypełniając PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisać kwotę, która została obliczona – 1% podatku dochodowego. Ta suma powinna zostać zaokrąglona w dół do drugiego miejsca po przecinku (np. przy kwocie 33,59 zł wpisujemy 33,50 zł). Wpisujemy też numer KRS Fundacji Złotowianka: 0000308316 i podajemy „Cel szczegółowy”: Ignacy Buczma B/116.

Możemy też wpłacić pieniądze prosto na rzecz Ignasia na konto Fundacji Złotowianka: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, podając w tytule przelewu: „Darowizna na rzecz Ignacy Buczma B/116”.

Pomagajmy!

Karolina z Mamkowo.pl

One thought on “1% 2019: Ignacy Buczma

  • 18 stycznia 2019 o 23:14
    Permalink

    Przekażę jak tylko dostanę pit od pracodawcy!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *