BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wioska świętego Mikołaja”

To już kolejna „Emi” przeczytana przez moją córeczkę. Emilkę zresztą. „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to świetna seria dla dziewczynek z pierwszych klas podstawówki. A nawet z czwartej klasy.

Tym razem to zupełnie świąteczne wydanie. Poznamy dzięki niemu m.in. historię św. Mikołaja.

A o czym jest ta książka? Opowiada moja Emilka:

„Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka (tak, to pozycja też dla chłopców) miał odpoczywać w ferie i jeździć z górki na pazurki. Tymczasem… Członkowie klubu dowiedzieli się, że mogą się spotkać ze św. Mikołajem w samej Laponii. Koleżanka Inka opowiedziała, że gdy pojadą do Laponii, to pojawią się zorze polarne. Do wycieczki też chciał dołączyć Lucek. Dziewczyny i chłopaki wsiedli do luksusowego pociągu Laponia Express i gdy już byli na miejscu, zauważyli, że całe miasteczko jest świątecznie ozdobione. Mróz szczypał ich w policzki. Byli zachwyceni atrakcjami, jak przejażdżki na reniferach czy sanki ciągnięte przez psy. W Emi na sankach wjechał jakiś pan. Gdy sobie poszedł, to ktoś do niej podszedł i powiedział, żeby lepiej uważała na Mikołaja. Czyli ten, kto w nią wjechał, to Mikołaj!”…

Co było dalej? Przeczytajcie sami. Ja tylko dodam, że ta Emi to 219 stron niezłej zabawy z pobudzającymi wyobraźnię czarno-białymi ilustracjami. Jako prezent pod choinkę polecam!

Tytuł: „Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wioska świętego Mikołaja”
Autor: Agnieszka Mielech
Ilustracje: Magdalena Babińska
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie I. Warszawa 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *