BIBLIOTECZKA MAMKOWO.PL: „Podejrzany”

Fiona Barton stworzyła thriller psychologiczny, w którym główną rolę gra dziennikarka, doświadczona reporterka szukająca prawdy na temat śmierci dwóch dziewczyn.

Głowna bohaterka rozmawia ze zrozpaczonymi rodzicami, co jest dla nie o tyle łatwe, że sama jest matką chłopaka w podobnym wieku. I o tyle trudne, że jej syn również zaginął w Tajlandii.

Akcja thrillera w dużej mierze toczy się właśnie w tym egzotycznym dla nas kraju. Tam wyjechały dwie osiemnastolatki. Zaraz sprawę podchwyciły media z całego świata, a wśród nich Kate Waters. Mnie tym bardziej przyjemnie czytało się „Podejrzanego”, że sama jestem dziennikarką. Tylko mnie nikt na tematy do Tajlandii nie wysyła. Przyjemnie też dlatego, że uwielbiam thrillery, co prawda najbardziej medyczne, ale tu też nieco tej medycyny jest.

Mylić trochę może fakt, że kolejne rozdziały są napisane z perspektywy reporterki, matki jednej z dziewcząt, a także detektywa. Są też różne perspektywy czasowe, bowiem z kart książki stopniowo wyłania się też korespondencja mailowa nastolatek.

„Podejrzanego” trzeba więc czytać w skupieniu. Ale warto się skupić dla całej intrygi. Coś idealnego dla fanów powieści akcji.

Ta książka to też trochę przestroga dla nas, rodziców. Dla rodziców nastolatek i dzieci, które w wiek nastoletni wejdą. Czyha na nie tyle niebezpieczeństw…

Tytuł: „Podejrzany”
Autor: Fiona Barton
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2020

Karolina Osińska-Marcińczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *